Zapraszamy do udziału w I Miejskim Konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową!
Zapraszamy do udziału w I Miejskim Konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową!
Poniedziałek, 09 listopada 2015r. (godz. 12:36)
Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie przestrzennej pracy plastycznej - szopki bożonarodzeniowej statycznej lub ruchomej. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie sulejóweckich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz mieszkańcy Sulejówka. Prace będą oceniane w kategorii zbiorowej. Uczestnikiem konkursu może być grupa osób składająca się z nie więcej niż 5 osób.
czytaj dalej »skomentuj na forum » (czytane 1216 razy)
Przyjdź 11 Listopada na Dzień Niepodległości i weź udział w biciu rekordu Polski na najdłuższą flagę narodową!
Przyjdź 11 Listopada na Dzień Niepodległości i weź udział w biciu rekordu Polski na najdłuższą flagę narodową!
Niedziela, 08 listopada 2015r. (godz. 22:06)
Towarzystwo Przyjaciół Sulejówka, Muzeum Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Burmistrz Miasta Sulejówek zapraszają wszystkich Mieszkańców na próbę bicia rekordu Polski na najdłuższą flagę narodową.
czytaj dalej »skomentuj na forum » (czytane 1794 razy)
SKRZYDLACI ZWYCIĘZCY - czyli wielkie triumfy polskiej husarii
SKRZYDLACI ZWYCIĘZCY - czyli wielkie triumfy polskiej husarii
Spotkania z Historią" wieczór 10
Niedziela, 08 listopada 2015r. (godz. 16:14)
Wczoraj o godzinie 16:00 w jednej z sal Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Padewskiego 29 w Sulejówku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu: Spotkania z historią. Tym razem tematem spotkania które poprowadzili: Arkadiusz Śliwa oraz Mieczysław Bogucki były wielkie triumfy polskiej husarii.
czytaj dalej »skomentuj na forum » (czytane 1275 razy)
ROCK Niepodległości w Sulejówku - V parada motocyklowa
ROCK Niepodległości w Sulejówku - V parada motocyklowa
Czwartek, 05 listopada 2015r. (godz. 23:17)
W imieniu Burmistrza Miasta Sulejówek i Fundacji KIPI - współorganizatorów akcji społecznej ROCK Niepodległości, zapraszamy mieszkańców do udziału w największej w Polsce jubileuszowej - piątej paradzie motocyklowej: Rock Niepodległości 2015, która odbędzie się 11 listopada br. na trasie Sulejówek - Warszawa.
czytaj dalej »skomentuj na forum » (czytane 1972 razy)
97 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości
Czwartek, 05 listopada 2015r. (godz. 23:09)
Z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w dniu 11 listopada 2015 r. Miasto Sulejówek organizuje uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.
czytaj dalej »skomentuj na forum » (czytane 1469 razy)
I Jarmark Bożonarodzeniowy Sulejówek 2015!
I Jarmark Bożonarodzeniowy Sulejówek 2015!
Wtorek, 03 listopada 2015r. (godz. 14:07)
Po raz pierwszy w Sulejówku w dn. 20 grudnia zorganizowany zostanie Jarmark Bożonarodzeniowy. Zapraszamy wytwórców regionalnych wyrobów i przedmiotów użytkowych oraz artystycznych i naturalnych produktów spożywczych, a także sprzedawców asortymentu o charakterze świątecznym!
czytaj dalej »skomentuj na forum » (czytane 2364 razy)
Instagram i Józef Piłsudski. Co na to Marszałek? Nowa wystawa na Krakowskim Przedmieściu
Poniedziałek, 02 listopada 2015r. (godz. 15:11)
Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku serdecznie zaprasza 6 listopada 2015 r. na otwarcie wystawy plenerowej Co na to Marszałek? Jest ona zwieńczeniem akcji Co na to Marszałek?, przeprowadzonej na Instagramie w 80. rocznicę śmierci Józefa Piłsudskiego. Wystawa stanie w reprezentacyjnej lokalizacji, na Krakowskim Przedmieściu 64, przy Domu Polonii. Będzie można ją oglądać do 6 grudnia b.r.
czytaj dalej »skomentuj na forum » (czytane 1072 razy)
Cmentarz
Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze na cmentarzach w Sulejówku odbywać się będą o godz: …
Sobota, 31 października 2015r. (godz. 11:05)
Podczas Uroczystości Wszystkich Świętych tradycyjnie wybierzemy się na cmentarze, by złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobach naszych bliskich. Zanim to nastąpi oto kilka informacji o najbliższych rdzennym mieszkańcom nekropoliach.
czytaj dalej »skomentuj na forum » (czytane 1760 razy)
Spektakl Centrum Artystycznego SCENA -
Spektakl Centrum Artystycznego SCENA - "Nie bój się chodzenia po morzu"
Niebiańska Scena
Poniedziałek, 19 października 2015r. (godz. 01:15)
Wczoraj tuż po godzinie 19:00 w Kościele p.w. Maryi Matki Kościoła odbył się "niebiański spektakl" pn. "Nie bój się chodzenia po morzu" w wykonaniu instruktorów, wokalistów, Teatru Muzycznego Scena oraz Teatru Chmur z Centrum Artystycznego SCENA! Widowisko inspirowane było poezją papieża Jana Pawła II. Honorowy patronat nad widowiskiem objął Burmistrz Miasta Sulejówek pan Arkadiusz Śliwa.
czytaj dalej »skomentuj na forum » (czytane 1536 razy)
Dzień Edukacji Narodowej w Sulejówku
Dzień Edukacji Narodowej w Sulejówku
Sobota, 17 października 2015r. (godz. 19:34)
We wtorek 13 października w Zespole Szkół Nr 1 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W obchodach wzięli udział: prof. Krystyna Pawłowicz - Poseł na Sejm RP, Teresa Wargocka - Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Hanna Stefaniuk - Sekretarz Miasta Sulejówek, Daniel Dąbrowski - Przewodniczący Rady Miasta Sulejówek, Małgorzata Lubecka - Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, Radni: Zenon Dąbrowski, Adam Lesiński, Aleksandra Szymulewicz, a także Stanisław Mejszutowicz - Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Mińsku Mazowieckim, Danuta Kubacka - Przedstawiciel NSZZ "Solidarność", dyrektorzy i nauczyciele publicznych i niepublicznych placówek oświatowych działających na terenie Miasta Sulejówek, nauczyciele emeryci, przedstawiciele miejskich jednostek organizacyjnych.
czytaj dalej »skomentuj na forum » (czytane 2310 razy)
Narodowy Sulejówek
Urząd Miasta Sulejówek
Muzeum Józefa Piłsudskiego