Dzień Dziecka pełen atrakcji!
30 maja zapraszamy na wielki piknik z okazji Dnia Dziecka
Poniedziałek, 25 maja 2015r. (godz. 21:37)
W sobotę 30 maja zapraszamy na wielki piknik z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbędzie się na stadionie miejskim w Sulejówku przy ul. Krasińskiego 6, start imprezy zaplanowany został na godzinę 12:00.
czytaj dalej »skomentuj na forum » (czytane 1394 razy)
84 rocznica urodzin Mariana Jonkajtysa
84 rocznica urodzin Mariana Jonkajtysa
Poniedziałek, 25 maja 2015r. (godz. 21:28)
20 maja br. w 84 rocznicę urodzin Mariana Jonkajtysa kwiaty, pod kamieniem upamiętniającym tego niezwykłego artystę i Sybiraka, złożyli: żona - Rena Rolska, Burmistrz Miasta Sulejówek - Arkadiusz Śliwa, Sekretarz Miasta - Hanna Stefaniuk, Wiceprzewodniczący Rady Miasta - J. Czarnocki i radna - A. Szymulewicz oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 - Hanna Semeniuk, przedstawiciele organizacji kombatanckich i mieszkańcy.
czytaj dalej »skomentuj na forum » (czytane 1331 razy)
Występ młodzieży z Podbrzezia na Wileńszczyźnie
Występ młodzieży z Podbrzezia na Wileńszczyźnie
Środa, 20 maja 2015r. (godz. 16:43)
W miniona sobotę (16 maja) o godz. 10.00 goście zebrani w Kino-Teatrze "Kurtyna", a wśród nich: Burmistrz Arkadiusz Śliwa, Przewodniczący Rady Miasta Daniel Dąbrowski, Sekretarz Hanna Stefaniuk, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Elżbieta Kałużyńska, Aleksandra Poźlewicz i Piotr Poźlewicz z Fundacji Wspierania Nauczania Języka Polskiego za Granicą "Na Obcej Ziemi" mieli niepowtarzalną okazję do obejrzenia występu szkolnej grupy teatralnej "Przyjacielele" z Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu na Wileńszczyźnie.
czytaj dalej »skomentuj na forum » (czytane 1531 razy)
Uczniowie z Podbrzezia na Wileńszczyźnie z wizytą w Urzędzie
Niedziela, 17 maja 2015r. (godz. 23:48)
13 maja Burmistrz Arkadiusz Śliwa i Sekretarz Hanna Stefaniuk spotkali się z grupą 14 uczniów i 3 opiekunów z Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu na Wileńszczyźnie. Uczniowie podzielili się pozytywnymi wrażeniami z pierwszych dni pobytu w Sulejówku.
czytaj dalej »skomentuj na forum » (czytane 1193 razy)
13 czerwca - Festiwal DISCOpolowanie z okazji Święta Miasta Sulejówek!
Piątek, 24 kwietnia 2015r. (godz. 15:50)
Z okazji Święta Miasta Sulejówek w dniu 13 czerwca na terenie targowiska miejskiego w Sulejówku odbędzie się festiwal DISCOpolowanie, podczas którego wystąpią: Piękni i Młodzi, Calibra, MC Polo & Szalona Ruda oraz zgłaszające się zespoły, które będą chciały zmierzyć się na scenie w walce o awans do wielkiego finału konkursu "Talent-Show".
czytaj dalej »skomentuj na forum » (czytane 2687 razy)
Urząd Miasta Sulejówek
ZASŁUŻONY DLA MIASTA SULEJÓWEK 2015
Czwartek, 02 kwietnia 2015r. (godz. 11:50)
W związku ze zbliżającym się Świętem Miasta Sulejówek które przypada na dzień13 czerwca ( Dzień Marszałka), Urząd Miasta zachęca do zgłaszania do 30 kwietnia 2015 r. kandydatów: osób, instytucji lub organizacji zasłużonych dla naszego Miasta do nadania tytułu honorowego "ZASŁUŻONY DLA MIASTA SULEJÓWEK".
czytaj dalej »skomentuj na forum » (czytane 1748 razy)
Urząd Miasta Sulejówek
Konkurs na Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
Poniedziałek, 30 marca 2015r. (godz. 17:49)
27 marca Burmistrz Miasta Sulejówek ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Aktualnie to stanowisko zajmuje p. Elżbieta Kałużyńska.
czytaj dalej »skomentuj na forum » (czytane 1655 razy)
Imieniny Marszałka w Sulejówku
Imieniny Marszałka w Sulejówku
Środa, 25 marca 2015r. (godz. 00:28)
Przed II wojną światową dzień imienin Marszałka były niemal świętem narodowym, obchodzonym bardzo uroczyście w całym kraju. W tym dniu do Sulejówka przybywały tłumy. Nawiązując do tej tradycji co roku na Skwerze Niepodległości zbierają się przedstawiciele władz samorządowych, uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy by uczcić pamięć o wielkim Polaku, dla którego dworek Milusin w Sulejówku był miejscem pracy i spotkań, a przede wszystkim domem, w którym mieszkał wraz z rodziną.
czytaj dalej »skomentuj na forum » (czytane 1561 razy)
Ordery pułkownika Władysława Beliny-Prażmowskiego trafią do zbiorów Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
Wtorek, 03 marca 2015r. (godz. 14:44)
4 marca o godz. 14:30 w Ministerstwie Spraw Zagranicznych minister Grzegorz Schetyna przekaże na ręce dyrektora Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku Krzysztofa Jaraczewskiego ordery i odznaczenia pułkownika Władysława Beliny-Prażmowskiego, twórcy kawalerii Legionów Polskich, dowódcy 1 Pułku Ułanów, a w wojnie Polski z bolszewicką Rosją - I Brygady Jazdy.
czytaj dalej »skomentuj na forum » (czytane 1181 razy)
Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2015/2016
Środa, 25 lutego 2015r. (godz. 10:54)
Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym rekrutacja dzieci do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych odbywać się będzie zgodnie z "ustawą rekrutacyjną" z dnia 6 grudnia 2013 r. Zgodnie z zapisami wymienionej ustawy do publicznego przedszkola oraz oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej przyjmowani będą kandydaci zamieszkali na obszarze Miasta Sulejówek.
czytaj dalej »skomentuj na forum » (czytane 1872 razy)
Narodowy Sulejówek
Urząd Miasta Sulejówek
Muzeum Józefa Piłsudskiego