AAA
Mikołajkowy Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Sulejówek w karate tradycyjnym!
Poniedziałek, 21 grudnia 2015r. (godz. 23:39)

12 grudnia w Zespole Szkół numer 1 przy ulicy Idzikowskiego 2A w Sulejówku odbył się Mikołajkowy Turniej w Karate Tradycyjnym o Puchar Burmistrza Miasta Sulejówek. Turniej przygotowali i prowadzili: sensei Roman Urban i sensei Anna Urban.

fot. Urząd Miasta Sulejówek
fot. Urząd Miasta Sulejówek
fot. Urząd Miasta Sulejówek
fot. Urząd Miasta Sulejówek
fot. Urząd Miasta Sulejówek

W turnieju udział wzięło 272 zawodników w różnych kategoriach wiekowych - od przedszkolaka do seniora. Najmłodszy karateka, który startował w turnieju miał 3 latka. Do Sulejówka przyjechali zawodnicy z Warszawy, Pruszkowa, Grodziska Mazowieckiego, Podkowy Leśnej, Marek, Zakrętu, Piastowa reprezentujący następujące kluby: Karate Klub Pruszków, UKS Budo Grodzisk Mazowiecki, Mazowiecki Klub Karate Tradycyjnego Nikobushi, UKKT Praga Płd., Stowarzyszenie Karate Klub Wesoła sekcje "Sulejówek", "Marki', "Wesoła", "Zakręt".


Zawodnicy reprezentujący Sulejówek odnieśli sukces zdobywając 11 medali (w swoich grupach wiekowych i stopniach).

I miejsce: SZYMON SASIN, JOANNA GAWROŃSKA,

II miejsce - FILIP SKOCZEŃ, AGATA BARAŃSKA, MARCEL KUREK,

III miejsce - JAKUB PRZYBYSZ, ALEKSANDRA ZAKRZEWSKA, IGNACY MIKOŁAJCZUK, MARTYNA MROZIK, BOGDAN LARISCH, DOMINIK PARAFINIUK.

Medalistów dekorowali Burmistrz Miasta Sulejówek Arkadiusz Śliwa, Przewodniczący Rady Miasta Daniel Dąbrowski, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Małgorzata Lubecka, Pełnomocnik Burmistrza do Spraw Sportu Janusz Sokolik. Opiekę medyczną w trakcie turnieju sprawował Jacek Mikołajuk.

Dodatkową atrakcją naszego turnieju był pokaz Judo w wykonaniu zawodniczek AON Rembertów (Justyny Śliwy oraz Weroniki i Zuzi Banaszek) oraz uroczyste wręczenie przez Burmistrza Arkadiusza Śliwę pierwszego czarnego pasa w karate tradycyjnym w Sulejówku - Witoldowi Mikołajukowi (egzamin odbył się tydzień wcześniej w Dojo Stara Wieś przed komisją PZKT).

Cechą charakterystyczną Mikołajkowego Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Sulejówek jest to, że każdy startujący zawodnik otrzymuje medal i dyplom za udział oraz świąteczną paczkę słodyczy, a finaliści dodatkowo trofea za zdobyte miejsca.

Nagrody ufundował Burmistrz Miasta Sulejówek. Mikołajkowe turnieje karate na stałe wpisały się w kalendarz imprez sportowych miasta. Na kolejną edycję zapraszamy za rok.

Źródło: Urząd Miasta Sulejówek

Dołącz do nas na Facebooku!

Narodowy Sulejówek
Urząd Miasta Sulejówek
Muzeum Józefa Piłsudskiego