AAA
Dzielnicowi pomogli uratować dwoje mieszkańców z pożaru
Czwartek, 30 listopada 2017r. (godz. 23:03)

Dwóch mińskich dzielnicowych, starszy aspirant Marcin Zera i sierżant Paweł Kordalewski pełnili służbę obchodową w swoich rejonach służbowych.  W pewnej chwili odebrali komunikat o pożarze w jednym z budynków przy ulicy Chełmońskiego. Dzielnicowi natychmiast pojechali pod wskazany adres.

fot. KPP w Mińsku Mazowieckim

Kiedy dojechali na miejsce, dowiedzieli się od mieszkańców, że w pomieszczeniu, z którego wydobywa się dym i gdzie prawdopodobnie pojawił się ogień, znajduje się dwójka lokatorów, kobieta i mężczyzna.


Dzielnicowi natychmiast ruszyli z pomocą sąsiadom, wspólnie z którymi dostali się do  środka i pomogli wyprowadzić stamtąd potrzebujących pomocy lokatorów, których następnie przekazano załodze pogotowia ratunkowego. Poszkodowani, 62-letnia kobieta i 65-letni mężczyzna, trafili na badania do szpitala.

Przybyli na miejsce strażacy zajęli się ugaszeniem ognia. Teraz policjanci będą badać przyczyny pożaru i wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia..

Dzięki błyskawicznej interwencji dzielnicowych, którzy pomagali mieszkańcom, uratowano dwójkę potrzebujących. Pomoc przyszła w samą porę.

dn


Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

Dołącz do nas na Facebooku!

Narodowy Sulejówek
Urząd Miasta Sulejówek
Muzeum Józefa Piłsudskiego