AAA
35 i 37-latek podejrzani o rozbój!
Piątek, 11 maja 2018r. (godz. 06:58)

Pod koniec kwietnia 2018 roku do jednego z mieszkańców Mińska Mazowieckiego dwukrotnie przychodziło kilku mężczyzn. Stosując wobec niego przemoc żądali wydania pieniędzy. Podczas drugiej "wizyty", gdy pokrzywdzony odmówił wydania oszczędności, dotkliwie go pobili i ukradli pieniądze w kwocie kilkunastu złotych oraz dokument tożsamości. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

fot. KPP w Mińsku Mazowieckim

Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów, którzy otrzymali zgłoszenie od ofiary rozboju udało się zatrzymać dwóch mężczyzn, 35-latka i 37-latka, mieszkańców Mińska Mazowieckiego. Mężczyźni odpowiadali rysopisowi podanemu przez pokrzywdzonego. Do czasu wyjaśnienia sprawy trafili oni do policyjnej celi.


Zebrany materiał dowodowy, pozwolił śledczym na przedstawienie łącznie trzech zarzutów. 37-latek z Mińska Mazowieckiego usłyszał zarzut usiłowani rozboju, natomiast 35-latek usłyszał dwa zarzuty usiłowania i dokonania rozboju, popełnione w warunkach recydywy.

Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego 35-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Drugi mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

Sprawa jest w toku, mężczyznom grożą wysokie kary pozbawienia wolności, nawet do 18 lat w przypadku przestępstwa popełnionego w warunkach recydywy.

mz

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

Narodowy Sulejówek
Urząd Miasta Sulejówek
Muzeum Józefa Piłsudskiego