AAA
Co dalej z Parkiem Miniatur w Sulejówku?
Sobota, 12 maja 2018r. (godz. 19:09)

Od stycznia b.r. pracujemy nad nową formułą lokalizacji parku miniatur w Sulejówku w rejonie ul. Gdańskiej i Reymonta. W tej sprawie odbyliśmy już szereg rozmów z przedstawicielami potencjalnych inwestorów, w tym przede wszystkim z marszałkiem województwa mazowieckiego, który zadeklarował chęć utworzenie Mazowieckiego Parku Miniatur w Sulejówku jako samorządowej instytucji kultury.

fot. Urząd Miasta Sulejówek
fot. Urząd Miasta Sulejówek
fot. Urząd Miasta Sulejówek

Taka instytucja mogłaby być powołana już w przyszłym roku o ile udałoby nam się zabezpieczyć odpowiednie środki w budżecie województwa na 2019 r. W Mazowieckim Parku Miniatur prezentowane byłyby wszystkie najciekawsze budynki Mazowsza, w tym przede wszystkim zamki.


Stosowny wniosek do budżetu województwa przygotujemy w sierpniu b.r. Obecnie jako miasto skupiamy się na pozyskaniu środków na rekultywację i pielęgnację drzewostanu na terenie przyszłego parku.

W zeszłym tygodniu udaliśmy się wizytą roboczą do tymczasowej siedziby parku miniatur województwa mazowieckiego przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Miniatury przedstawiające nieistniejące warszawskie budynki będzie można obejrzeć w ogrodzie Centralnej Biblioteki Rolniczej do jesieni b.r.

Źródło: Urząd Miasta Sulejówek

Narodowy Sulejówek
Urząd Miasta Sulejówek
Muzeum Józefa Piłsudskiego