AAA
Ulica Warecka i Kraszewskiego nie będą jednokierunkowe!
Wtorek, 03 lipca 2018r. (godz. 17:17)

Wczoraj odbyło się spotkanie przedstawicieli Miasta Sulejówek i warszawskiego ZTM z mieszkańcami rejonu ul. Wareckiej i Kraszewskiego dotyczące organizacji ruchu po uruchomieniu lokalnych linii autobusowych.

fot. ZTM Warszawa

Burmistrz Miasta wraz z kierownikiem sekcji transportu ZTM p. Danielem Złamalem przedstawili kilka wariantów organizacji ruchu.


P. Złamal zasugerował, że z perspektywy bezpieczeństwa ruchu optymalnym wariantem byłoby poprowadzenie ruchu w ciągu ul. Kraszewskiego i Wareckiej jednokierunkowo. Argumentował, że w wielu miejscach ulice te są zbyt wąskie i jadący nimi autobus mógłby mieć problemy z wyminięciem samochodu ciężarowego.

Na te argumenty stanowczo sprzeciwili się licznie zgromadzeni mieszkańcy. Po ponownym przeanalizowaniu sytuacji władze miasta wspólnie z przedstawicielem ZTM zaproponowały rozwiązanie kompromisowe - pozostawienie ruchu 2-kierunkowego na obu ulicach, ale pod warunkiem wprowadzenia restrykcyjnej organizacji ruchu dla samochodów ciężarowych, które musiałyby poruszać się jednokierunkowo (w tym samym kierunku jak autobusy).

Podjęliśmy też decyzje o całkowitej rezygnacji z opcji ruchu jednokierunkowego. Zaproponowana nowa organizacja ruchu będzie jeszcze analizowana przez ZTM i Urząd Miasta pod kątem maksymalnego możliwego zmniejszenia uciążliwości dla mieszkańców. Planowany termin uruchomienia linii autobusowych to 1.10 b.r.

Źródło: Urząd Miasta Sulejówek

Narodowy Sulejówek
Urząd Miasta Sulejówek
Muzeum Józefa Piłsudskiego