AAA
Urząd Miasta Sulejówek wnioskuje o utworzenie dodatkowego pasa
Niedziela, 16 września 2018r. (godz. 21:58)

Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa ul. Okuniewskiej. Z nowej drogi skorzystają przede wszystkim mieszkańcy Osiedla Stefana Czarnieckiego, dla których jest to jedyna droga dojazdowa do miasta.

fot. Urząd Miasta Sulejówek

W projekcie budowlanym przygotowanym przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przewidziano, że kierowcy wyjeżdżający z osiedla będą włączać się do ruchu bezpośrednio na pas główny ul. Okuniewskiej. Takie rozwiązanie może stwarzać zwiększone ryzyko kolizji i wypadków.


Tydzień temu w tej sprawie prezes Stowarzyszenia Lepszy Sulejówek p. Michał Raczkowski wystosował wniosek do Burmistrza Miasta z prośbą o interwencję u inwestora - czyli MZDW. Stowarzyszenie zaproponowało, aby zmodyfikować projekt budowlany w taki sposób, aby wydzielić dodatkowy pas dla skręcających w prawo, tak aby kierowcy mogli płynnie włączyć się do ruchu. Burmistrz Arkadiusz Śliwa przychylił się do tego pomysłu i w dniu 14 września wystosował pismo do MZDW.

A już w środę w tej sprawie odbędzie się wizja lokalna z udziałem Dyrektora MZDW podczas której omówimy możliwości działania w tej sprawie.

Źródło: Urząd Miasta Sulejówek

Narodowy Sulejówek
Urząd Miasta Sulejówek
Muzeum Józefa Piłsudskiego