AAA
Policja oraz funkcjonariusze Urzędu Skarbowego przeprowadzili nalot na salony z automatami do gier hazardowych!
Niedziela, 16 września 2018r. (godz. 22:17)

Tydzień temu połączone siły policji i mazowieckiego urzędu celno - skarbowego przeprowadziły wspólną akcję wymierzoną w działalność salonów z automatami do gier hazardowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli w jednym z takich salonów sześć automatów, środki pieniężne w kwocie ponad 2 tys. zł. oraz dokumenty i inne przedmioty, które będą stanowiły dowód w prowadzonym postępowaniu. Za prowadzenie gier hazardowych bez wymaganej koncesji grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności i kara grzywny.

fot. KPP w Mińsku Mazowieckim

Wydział do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej komendy, od lat współpracuje z Mazowieckim Urzędem Celno - Skarbowym w Warszawie z Delegaturą w Siedlcach. Wspólne działania, niejednokrotnie doprowadziły do rozbicia grup przestępczych specjalizujących się w przestępczości gospodarczej. Prowadzona od dłuższego czasu obserwacja rynku zajmującego się urządzaniem gier hazardowych doprowadziła do wspólnej realizacji policji z urzędem celnym.


Tydzień temu funkcjonariusze wymienionych służb weszli do jednego z lokalów na terenie Mińska Mazowieckiego gdzie znajdowały się automaty do gier hazardowych. Skarbówka zabezpieczyła w wyniku tych działań sześć automatów do gier, środki pieniężne w kwocie ponad 2 tys. zł. oraz dokumenty znajdujące się w lokalu i inne przedmioty które będą stanowiły dowód w prowadzonym postępowaniu.

Podczas czynności służbowych, funkcjonariusze urzędu celno - skarbowego przeprowadzili eksperymenty procesowe gier na automatach, podczas których wykazano, że ewentualna wygrana zależy od losu tzn. gracz nie ma na nią żadnego wpływu.

W świetle polskiego prawa urządzanie gier hazardowych i posiadanie automatów do gier możliwe jest wyłącznie po uzyskaniu odpowiedniej koncesji, której służby nie ujawniły w miejscu przeprowadzanej akcji. Za urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych bez wymaganej koncesji grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności i kara grzywny.

mz

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

Narodowy Sulejówek
Urząd Miasta Sulejówek
Muzeum Józefa Piłsudskiego