sobota, 13 kwietnia, 2024
Strona głównaNa sygnaleMamo pomóż, mam poważne problemy (…)

Mamo pomóż, mam poważne problemy (…)

„Mam poważne problemy w pracy, potrzebuję pieniędzy”- tymi słowami zwróciła się córka do swojej matki, prosząc o finansowe wsparcie. Matka nie pozostała obojętna na krzywdę swojej córki, przygotowała więc znaczną kwotę gotówki, którą miała w domu, włożyła do reklamówki i wyniosła przed dom mężczyźnie, który przyjechał po pieniądze dla córki. Kobieta po jakimś czasie zorientowała się, że została oszukana.

Prawdziwa córka nie dzwoniła po pieniądze i nie była w żadnej trudnej sytuacji. Policjanci przestrzegają mieszkańców przed uleganiem ckliwym historiom. W przypadku najmniejszego choćby podejrzenia, że po drugiej stronie słuchawki może być oszust, należy niezwłocznie przekazać tą informację do najbliższej jednostki Policji.

Ostatnio informowaliśmy mieszkańców o tym, że z okolic Sulejówka dotarły do Policji sygnały o podejrzanych połączeniach telefonicznych, wykonywanych do starszych ludzi przez rzekomych członków rodziny, proszących o finansowe wsparcie. Wtedy jednak nikt nie dał się nabrać na złodziejskie podchody „na krewniaka”

Oszuści jednak nie próżnowali i w końcu udało im się znaleźć starszą kobietę, którą oszukali. Mieszkanka gminy Halinów była przekonana, rozmawiając przez telefon ze swoją córką, że ta naprawdę potrzebuje pomocy finansowej i ma poważne problemy w pracy. Starsza kobieta spakowała w reklamówkę znaczną kwotę pieniędzy i przekazała mężczyźnie przysłanemu przez „córkę”. Później zorientowała się, że padła ofiara oszustów, działających metodą „na krewniaka”.

Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnieniem tej sprawy i namierzeniem sprawców, ustalili, że mężczyzna, opisywany jako pośrednik, był w wieku około 30 lat, miał w granicach 175 cm wzrostu, był szczupłej budowy ciała, ciemnej karnacji, a pod dom starszej kobiety podjechał ciemnym autem, nieustalonej jeszcze marki.

Funkcjonariusze z mińskiej Komendy apelują kolejny raz o czujność i przezorność. Należy pamiętać o tym, aby zawsze po takiej dziwnej rozmowie, nawiązać kontakt z samym krewnym lub z jego najbliższą rodziną, aby zweryfikować opowiedzianą przez telefon – ” wzruszającą historię”.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments