piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaSportI Warszawski Roller Cup z rekordem Guinnessa już 22 września

I Warszawski Roller Cup z rekordem Guinnessa już 22 września

To będzie długo oczekiwane, prawdziwe święto miłośników jazdy na rolkach w Warszawie. W niedzielę, 22 września odbędzie się I Warszawski Maraton Roller Cup. Wielkie ściganie na rolkach wraca do Warszawy po długiej przerwie. Pierwsze zawody Roller Cup będą równocześnie finałem Długodystansowego Pucharu Polski 2013 w jeździe szybkiej na rolkach. W trakcie imprezy dojdzie również do próby pobicia rekordu Guinnessa w jeździe tyłem!

– Roller Cup ma charakter otwarty – mówi dyrektor zawodów Grzegorz Wajs. – Wystartować może każdy. Wystarczy mieć rolki i kask. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Program imprezy obejmuje wyścigi dla przedszkolaków, dzieci, młodzieży, dorosłych oraz zawodowców

Trasa usytuowana jest w nowej części Wilanowa. Kolorowe Miasteczko Rolkarskie z Biurem Zawodów, ze startem i metą wyścigów znajdzie się przy Al. Rzeczypospolitej obok Świątyni Opatrzności Bożej.

Swój udział zapowiedzieli wszyscy najlepsi polscy zawodnicy ze zdobywczynią Pucharu Świata 2013 w maratonie Aleksandrą Goss oraz trzecim w klasyfikacji mężczyzn Bartoszem Chojnackim. Zawodom Roller Cup towarzyszyć będą targi wrotkarskie i sportowe, pokazy jazdy freestylowej na rolkach oraz szkółka wrotkarska.

I Warszawski Maraton Roller Cup w Wilanowie zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Podczas zawodów Tomasz Kwiecień podejmie próbę pobicia rekordu Guinnessa. Będzie chciał pokonać cały dystans maratonu (42 km) jadąc tyłem! Obecny rekord – 1 godzina 45 minut 56 sekund – należy do Niemca Wernera Fischera, a ustanowiony został na maratonie w Berlinie w 2006 roku. 

– Pomysł na oficjalną próbę rekordu bicia rekordu Guinnessa w jeździe tyłem zrodził się rok temu – mówi Tomasz Kwiecień, instruktor jazdy na rolkach. – Do tej pory uczestniczyłem w tego rodzaju rywalizacji jedynie dla własnej satysfakcji, chcąc się sprawdzić w dość nietypowym sposobie pokonywania trasy. Tym razem czeka mnie dużo większe wyzwanie, zwłaszcza, że wystartuję w niskim bucie, przystosowanym do jazdy szybkiej. Codziennie pokonuję dziesiątki kilometrów doskonaląc moją technikę jazdy tyłem. Dużo zależy od pogody oraz pierwszych kilometrów, jeżeli dobrze wejdę w trasę i złapię właściwy rytm, to jestem dobrej myśli. Liczę też na doping na trasie i wsparcie innych zawodników pokonujących maraton tradycyjnie do przodu.

I Warszawski Maraton Roller Cup organizowany jest we współpracy z Zarządem Dróg Miejskich, Zarządem Transportu Miejskiego, Urzędem Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, Polskim Związkiem Sportów Wrotkarskich, Fundacją Mazowieckie Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego, Fundacją Sport i Poland Bike.

BIURO ZAWODÓW (zapisy i odbiór pakietów startowych)

Miasteczko Rolkarskie (Warszawa-Wilanów, Al.Rzeczypospolitej, przy Świątyni Opatrzności Bożej) – 21 września (sobota) godz. 12-20 oraz 23 września (niedziela) od godz. 8.00.

PROGRAM ZAWODÓW (niedziela, 22 września)
8.00 – otwarcie Biura Zawodów

11.00 – wyścig dzieci w wieku 2-4 lat na dystansie 300 m i 5-7 lat na 600 m
11.30-12.00 – wyścigi dzieci w wieku 8-15 lat na dystansie 4 km (2 rundy)
12:30-13.30 – wyścigi na dystansie Fitness – 10 km (5 rund)
14.00-17.00 – wyścigi na dystansie Maraton – 42 km (13 rund)
17.00 – dekoracja zwycięzców Roller Cup.

Źródło www.rollercup.pl

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments