wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościMój Sulejówek - Moje miasto bez elektrośmieci!

Mój Sulejówek – Moje miasto bez elektrośmieci!

W najbliższą sobotę (22 marca), mieszkańcy Sulejówka będą mieli pierwszą wiosenną okazję pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE). Zbiórka prowadzona jest co sobotę w punkcie przy rogu ulic Krasickiego i Staszica. Organizatorem zbiórki jest ElektroEko, a partnerem miasto Sulejówek.

Na terenie Sulejówka, w celu umożliwienia mieszkańcom prawidłowego pozbycia się elektrośmieci, uruchomiono dedykowany punkt zbierania. Sprawny system zbiórki, został wprowadzony dzięki wdrożeniu przez Sulejówek ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”.

Adres punktu zbierania elektrośmieci

Targowisko miejskie, róg ulic Krasickiego i Staszica

Godziny otwarcia

Każda sobota miesiąca w godz. 10:00-14:00

A wielogabarytowy sprzęt elektryczny i elektroniczny?

Mieszkańcy mogą również zamówić usługę odbioru wielogabarytowych elektrośmieci bezpośrednio z domu, dzwoniąc pod numer infolinii (22) 223-33-00, lub wypełniając internetowy formularz na stronie elektrosmieci.pl. W celu sprawnego przebiegu usługi należy pamiętać by odłączyć niepotrzebne nam urządzenie od instalacji (prądu, gazu, czy też wodociągu).

Rzutnik za zużytą pralkę?

Prócz możliwości bezproblemowego pozbycia się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, oraz działania na korzyść naszego środowiska, kluczową korzyścią płynącą z programu jest możliwość wsparcia szkół podstawowych.

W zamian za elektrośmieci oddawane do dedykowanych punktów zbierania, placówkom oświatowym przydzielane będą kupony. Te z kolei zostaną przeliczone na punkty, które szkoły będą mogły wymieniać na opłacane z Funduszu Oświatowego materiały i pomoce dydaktyczne m.in. tablice multimedialne, rzutniki, sprzęt sportowy czy elementy wyposażenia sal – według potrzeb szkół.

Moje środowisko bez elektrośmieci!

Elektrośmieci wyrzucone do śmietnika lub porzucone na łonie przyrody bezpośrednio zanieczyszczają środowisko, stwarzając tym samym zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt. Szkodliwe substancje (np. freon w lodówkach, rtęć w świetlówkach) mogą wydostać się na zewnątrz z zużytych urządzeń. Następnie przenikają z deszczem do gleby i wód gruntowych. Dzięki ich odpowiedniemu odzyskowi oszczędza się energię oraz surowce potrzebne do wytworzenia nowego urządzenia.

Źródło: Urząd Miasta Sulejówek

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments