wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościTrójstronne porozumienie mińskiej Policji, MOPS-u i Straży Miejskiej

Trójstronne porozumienie mińskiej Policji, MOPS-u i Straży Miejskiej

Pomoc osobom bezdomnym, to jedno z zadań realizowanych nie tylko przez Policję, ale również przez inne służby i podmioty, takie jak Straż Miejska i Opieka Społeczna. W Mińsku Mazowieckim trzy instytucje: Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim, Straż Miejska i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zawiązały trójstronne porozumienie, które określa zasady współpracy służb oraz instytucji w zakresie udzielania pomocy osobom bezdomnym. Uroczyste podpisanie porozumienia odbyło się w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim.

Z końcem października corocznie Policja rozpoczyna akcję prewencyjną „Bezdomność”, która zwykle trwa do końca marca kolejnego roku. Wzmożone działania Policji, związane są bezpośrednio ze zmianami pór roku i nadejściem okresu chłodu i mrozu. W tym czasie policjanci monitorują i sprawdzają miejsca, gdzie mogą pojawiać się bezdomni, udzielają informacji i wsparcia w zakresie wskazywania ośrodków pomocowych, gdzie można uzyskać właściwą pomoc, związaną z ewentualnym noclegiem i jedzeniem.

Funkcjonariusze współpracują w tym zakresie również z innymi służbami czy też instytucjami, Strażą Miejską, Ośrodkami Pomocy Społecznej czy też ośrodkami interwencji kryzysowej.

Aby zwiększyć skuteczność podejmowanych działań związanych z udzielaniem pomocy osobom bezdomnym, i jeszcze skuteczniej diagnozować przypadki bezdomności na terenie miasta Mińsk Mazowiecki, podpisane w tej sprawie trójstronne porozumienie.

Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim młodszy inspektor Robert Żebrowski spotkał się w swoim gabinecie z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim Elżbietą Kowalik-Wirowską oraz Komendantem mińskiej Straży Miejskiej Januszem Wiaterkiem.

Celem tego spotkania było właśnie uroczyste podpisanie porozumienia w zakresie udzielania pomocy osobom bezdomnym oraz realizowania procedur postępowania z osobami bezdomnymi na terenie miasta Mińsk Mazowiecki.

Zgodnie z tym porozumieniem:

*raz na pół roku, a w razie potrzeby doraźnie – odbywać się będą spotkania z udziałem Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim, Komendanta Straży Miejskiej oraz Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim. Celem spotkań będzie omówienie problemów wynikających w toku wzajemnej współpracy oraz podsumowanie wyników i omówienia kierunków działań.

*monitorowanie miejsc domniemanego przebywania osób bezdomnych odbywać się będzie pieszo bądź z wykorzystaniem samochodu służbowego Straży Miejskiej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.
Podpisane porozumienie ma służby lepszej komunikacji w zakresie wzajemnego informowania się o zjawisku bezdomności, a przede wszystkim ma wpłynąć na skuteczną pomoc osobom bezdomnym na terenie miasta Mińsk Mazowiecki.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments