piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościJechała samochodem mając prawie 3 promile! Zatrzymał ją kierowca autobusu

Jechała samochodem mając prawie 3 promile! Zatrzymał ją kierowca autobusu

Dzięki prawdziwie obywatelskiej i zdecydowanej postawie kierowcy autobusu jadącego do Mrozów, udało się zatrzymać nietrzeźwą kobietę. Wspomniany kierowca widząc podejrzane manewry jadącego przed nim osobowego lanosa, wspólnie z innym kierowcą zablokował samochód, a następnie wezwał patrol Policji. Kierująca miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.

Kierowca autobusu jadącego z Mińska Mazowieckiego do Mrozów zauważył na drodze, nieoświetlonego, jadącego w tym samym kierunku daewoo lanosa. Tor jazdy osobowego auta, jak wynikało z relacji kierowcy autobusu, mógł wskazywać, że kierujący jedzie po alkoholu.

W pewnym momencie w Mieni, osobówka zwolniła i zatrzymała się. Kierowca autobusu poprosił jadącego w tym samym kierunku kierowcę ciężarówki, znajdującej się przed lanosem, aby zablokował auto.

Po chwili na miejsce przybył patrol drogówki. Kierującą lanosem – mieszkankę gminy Mrozy, zbadano alkomatem. Urządzenie wskazało, że miała ona prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Kobiecie grozi teraz odpowiedzialność za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny przewiduje za takie przestępstwo drogowe – grzywnę, karę ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 2 lat.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments