piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościKPP w Mińsku Mazowieckim podpisało porozumienie w zakresie zwalczania dopalaczy

KPP w Mińsku Mazowieckim podpisało porozumienie w zakresie zwalczania dopalaczy

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim od wielu lat aktywnie współpracuje z mińskim sanepidem w zakresie ujawniania i zwalczania zagrożeń. Jedną ze sfer wspólnej działalności jest ujawniania środków zastępczych tzw. „dopalaczy”. W tym zakresie, dla sformalizowania wspólnych działań i przedsięwzięć, Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim nadkomisarz Bartłomiej Dydek podpisał porozumienie o współpracy. Z ramienia mińskiego sanepidu dokument podpisała dyrektor Dorota Boruta. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i zaplanowania kolejnych wspólnych działań.

Komenda Powiatowa Policji i Powiatowa Stacja Sanitarna Epidemiologiczna w Mińsku Mazowieckim od wielu lat prowadzą ścisłą współpracę. Do tej pory policjanci wielokrotnie realizowali zadania związane z bezpieczeństwem publicznym we współpracy z mińskim sanepidem.

W latach 2012-2013 policjanci aktywnie włączyli się w kampanie antynikotynową „Odświeżamy Nasze Miasta TOB3CIT” (Tobacco Free Cities). Inicjatorem tego przedsięwzięcia była wtedy Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Mińsku Mazowieckim. Policjanci podczas prowadzonych spotkań profilaktycznych apelowali między innymi młodzieży, szczególnie tej poniżej 18 roku życia, że sięganie po papierosa to zjawisko demoralizacyjne, a od chęci spróbowania niedaleko jest do uzależnienia od nikotyny.

Z pracownikami stacji współpracę podejmowali i zacieśniali również policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Funkcjonariusze współuczestniczyli w działaniach podejmowanych przez sanepid, w zakresie kontroli wynikających z ustawowych zadań tej instytucji.

W maju tego roku Państwowy Powiatowy Inspektor sanitarny zwrócił się do Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim o sformalizowanie ustawowych zadań związanych z ujawnianiem i zwalczaniem nielegalnego wytwarzania i handlu środkami zastępczymi tzw. „dopalaczami”.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami to właśnie Państwowa Inspekcja Sanitarna jest uprawniona do nadzoru nad przestrzeganiem zakazu wytwarzania i wprowadzania do obrotu środków zastępczych oraz nowych substancji psychoaktywnych.

Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim nadkomisarz Bartłomiej Dydek w dniu 17 czerwca tego roku podpisał z dyrektorem PSSE lekarzem medycyny Dorotą Borutą porozumienie o współpracy w zakresie przeciwdziałania wprowadzania do obrotu na obszarze powiatu mińskiego środków zastępczych.

Spotkanie komendanta i dyrektora stacji było również okazją do zaplanowania wspólnych działań w zakresie prowadzenia kontroli na terenie powiatu mińskiego, szczególnie na terenach zbiorowego wypoczynku oraz w rejonach kąpielisk.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments