niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościRowerowe "trio" i wszyscy nietrzeźwi

Rowerowe „trio” i wszyscy nietrzeźwi

Nie ma chyba tygodnia, żeby podczas policyjnych kontroli nie zatrzymano przynajmniej kilku amatorów jazdy rowerem w stanie nietrzeźwości. Rowerzyści nie zdają sobie sprawy, że poza odpowiedzialnością karną, narażają się również na ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia na drodze. Zderzenie się z samochodem czy też motocyklem może przynieść tylko negatywne skutki. Policjanci apelują do rowerzystów o rozwagę i nie korzystanie z jednośladu po alkoholu.

Tylko w jedno niedzielne popołudnie, policjanci z Komisariatu Policji w Dobrem ujawnili w Wólce Czarnogłowskiej trzech nietrzeźwych rowerzystów, w tym dwóch mężczyzn i jedną kobietę.

Pierwsza w ręce policjantów wpadła kobieta, która miała prawie półtora promila alkoholu w organizmie. Niecała godzinę po niej mężczyzna który miał ponad 2 promile alkoholu. Kilka minut później dołączył do niego kolejny rowerzysta z podobnym ponad 2-promilowym wynikiem alkoholowym.

Cała trójka odpowie niebawem za popełnione wykroczenia. Grożą im kary grzywny, ograniczenia wolności, a nawet kary aresztu do 30 dni, nie mówiąc już o zakazie prowadzenia rowerów.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments