poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomości"Cytrynka zamiast mandatu" - szkolna akcja w Sulejówku

„Cytrynka zamiast mandatu” – szkolna akcja w Sulejówku

Kolejną VIII już edycję profilaktyczno-prewencyjnej akcji pod hasłem „Jabłuszko i cytrynka” zorganizowali uczniowie ze szkoły podstawowej nr 2 w Sulejówku, wspomagani jak co roku przez dzielnicowych z Sulejówka, strażników miejskich i funkcjonariuszy mińskiej drogówki.

"Cytrynka zamiast mandatu" - szkolna akcja w Sulejówku
„Cytrynka zamiast mandatu” – szkolna akcja w Sulejówku (Fot: KPP w Mińsku Mazowieckim)

Celem akcji było pokazanie kierowcom, że powinni przestrzegać przepisów ruchu drogowego w okolicach szkół. Na kierowców jeżdżących bezbłędnie czekały słodkie jabłuszka, a na tych którzy mieli na koncie drobne wykroczenia drogowe – kwaśny sok z cytrynki zamiast mandatu. Miejmy nadzieję, że wrześniowe wspomnienie o kwaśnym soku i policyjno-uczniowskie apele zapadną w pamięci „ukaranych” kierowców.

"Cytrynka zamiast mandatu" - szkolna akcja w Sulejówku
„Cytrynka zamiast mandatu” – szkolna akcja w Sulejówku (Fot: KPP w Mińsku Mazowieckim)

Policjanci z mińskiej drogówki bardzo aktywnie zaangażowali się w akcję organizowaną od kilku lat przez szkołę podstawową przy ulicy Okuniewskiej w Sulejówku. Dołączyli do niej również strażnicy miejscy i jeden z sulejóweckich dzielnicowych.

Akcja miała jak zwykle swój podwójny wymiar. Wzorowi kierowcy otrzymywali od dzieci słodkie jabłuszka, natomiast ci którzy dopuszczali się „drobnych” oczywiście przewinień, musieli zamiast mandatu wypić szklankę kwaśnego soku z cytryny.

Jak co roku, nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwała Agnieszka Wanke – jej wieloletnia organizatorka i propagatorka. Kierowcy otrzymali w sumie 7 jabłuszek i 5 cytrynek. W akcji brały udział dwie uczennice – Wiktoria Zawadzka z klasy 1a i Julia Witecka z klasy 4a.

Policjanci zachęcają szkoły do organizowania podobnych akcji i happeningów. Akcja z Sulejówka ma już swoją historię i tradycję. Za rok zapewne będzie jej 9 edycja, w której również nie zabraknie naszych dzielnych policjantów.

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments