poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
Strona głównaKulturaSprzątali las Bułhaka

Sprzątali las Bułhaka

W sobotę 3 października mieszkańcy Sulejówka wspólnie porządkowali las Bułhaka. Przedsięwzięcie zorganizowała Małgorzata Lubecka przy wsparciu Urzędu Miasta.

O godzinie 11:00 na miejscu zbiórki oprócz mieszkańców stawili się: Arkadiusz Śliwa – Burmistrz Miasta oraz Daniel Dąbrowski – Przewodniczący Rady Miasta. Nie zabrakło również inicjatorki akcji Ilony Guszkowskiej z Koła Polskiego Klubu Ekologicznego w Sulejówku, która od dawna zachęca mieszkańców do dbania o przyrodę – nasze wspólne dobro, z którego korzystamy wszyscy.

W akcję bardzo zaangażowało się także Leśnictwo Wola Grzybowska, będące częścią Nadleśnictwa Drewnica. Zaopatrzeni w worki oraz rękawice wyruszyli w las wraz z Leśniczym Dariuszem Palczewskim i Podleśniczym Piotrem Daniszewskim.

W trakcie akcji sprzątanie lasu Bułhaka zebrano łącznie półtora kontenera (10 m3 ) odpadów.

Takie inicjatywy są bardzo cenne, więc szczególne podziękowania należą się Mieszkańcom, także tym najmłodszym, którzy poświęcili swój prywatny czas byśmy mogli cieszyć się czystszym i piękniejszym lasem. Następna akcja planowana jest wiosną przyszłego roku.

Źródło: Urząd Miasta Sulejówek

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments