wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaKultura97 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

97 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w dniu 11 listopada 2015 r. Miasto Sulejówek organizuje uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Oficjalne uroczystości rozpoczną się podobnie jak w latach ubiegłych w kościele pw. Maryi Matki Kościoła w Sulejówku mszą świętą w intencji Ojczyzny oraz Miasta. Msza święta odbędzie się z udziałem Kompanii Honorowej 1. Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki, Orkiestry Wojskowej z Warszawy, przedstawicieli władz państwowych, wojewódzkich oraz władz lokalnych z powiatu mińskiego, Pocztów Sztandarowych Miasta, Instytucji i Organizacji oraz Mieszkańców.

Plan uroczystości:

Godz. 17.00 – uroczysta Msza Św. w Kościele pw. Maryi Matki Kościoła w Sulejówku przy ul. Żeromskiego 18 w intencji Ojczyzny i Miasta Sulejówek z udziałem Kompanii Honorowej 1. Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki oraz Pocztów Sztandarowych Miasta, szkół i organizacji.
Godz. 17.50 – Koncert Orkiestry Wojskowej z Warszawy.

Orkiestra Wojskowa w Warszawie wystąpi pod batutą mjr. Artura CZERESZEWSKIEGO – I kapelmistrza, laureata wielu konkursów instrumentalnych i kameralnych.
Orkiestrze towarzyszyć będą Soliści: Joanna Horodko – sopran, Dominik Sierzputowski – baryton, Mikołaj Adamczak – tenor

Program Koncertu

  1. Polonez Kościuszki – wyk. Dominik Sierzputowski
  2. Legun na wojence – wyk. Mikołaj Adamczak
  3. Na wojnę – wyk. Joanna Horodko
  4. Piechota – wyk. Dominik Sierzputowski
  5. Pierwsza Kadrowa – wyk. Joanna Horodko / Mikołaj Adamczak
  6. Białe róże – wyk. Joanna Horodko
  7. Czerwone maki – Joanna Horodko / Mikołaj Adamczak / Dominik Sierzputowski
  8. Marsz I Brygady – Joanna Horodko / Mikołaj Adamczak / Dominik Sierzputowski

Przypominamy, że Rada Miasta Sulejówek nadała w 2012 r. Orkiestrze Wojskowej w Warszawie zbiorowy tytuł honorowy „Zasłużony dla Miasta Sulejówek”.

Orkiestra Wojskowa w Warszawie jest jedną z najstarszych orkiestr Wojska Polskiego. Możliwości artystyczne orkiestry są bardzo szerokie. Występuje w marszu, daje pokazy parady marszowej, a także prowadzi ożywioną działalność koncertową. Jej muzyczna oprawa zawsze gwarantuje najwyższy poziom rocznicowych obchodów patriotycznych.

Godz. 18.40 – Przemarsz kolumny Wojska z orkiestrą, sztandarów, gości oraz mieszkańców na Skwer Niepodległości w Sulejówku
Godz. 19.00 – Uroczysty capstrzyk: przemówienia, wystąpienia, apel poległych z salwą honorową, składanie kwiatów.

Źródło: Urząd Miasta Sulejówek

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments