środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaKulturaROCK Niepodległości w Sulejówku - V parada motocyklowa

ROCK Niepodległości w Sulejówku – V parada motocyklowa

W imieniu Burmistrza Miasta Sulejówek i Fundacji KIPI – współorganizatorów akcji społecznej ROCK Niepodległości, zapraszamy mieszkańców do udziału w największej w Polsce jubileuszowej – piątej paradzie motocyklowej: Rock Niepodległości 2015, która odbędzie się 11 listopada br. na trasie Sulejówek – Warszawa.

Parada organizowana jest w ramach kampanii społecznej ROCK Niepodległości. Odbędzie się z udziałem klubów i stowarzyszeń zrzeszających posiadaczy motocykli zarówno współczesnych, jak i historycznych.

Jest symbolem wolności i swobody kojarzonej często ze środowiskiem motocyklistów, a co za tym idzie nawiązującym do idei odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 roku. Podobnie jak w poprzednich latach przejazd motocykli rozpocznie się w Sulejówku – mieście Marszałka Piłsudskiego, trasa będzie biegła do Warszawy by zakończyć paradę w Dzielnicy Ursynów.

„Co roku liczba uczestników zwiększa się dwukrotnie. Jest to ruch oddolny, uczestnicy doceniając pozytywną atmosferę i godne radosne świętowanie, co roku zapraszają swoich przyjaciół i rodziny – tak właśnie inicjatywa się rozrasta. Dwa lata temu udział w niej wzięło blisko 400 maszyn, a w zeszłym roku ponad 700!

Co roku przyciąga nie tylko setki sympatyków jednośladów, ale przede wszystkim tysiące mieszkańców Sulejówka i Warszawy, którzy z zainteresowaniem gromadzą w miejscach zjazdu wznosząc biało-czerwone flagi – mówią organizatorzy Małgorzata Eva Lendzion i Jacek Durlik z Fundacji KIPI (Kreatywny Instytut Promocji Idei).

ROCK Niepodległości to jedyne tak duże i rozpoznawalne wydarzenie z okazji Dnia Niepodległości, apolityczne, organizowane oddolnie przez społeczników i mieszkańców Warszawy. Uciekamy od przesytu martyrologią czy niezdrowych emocji przy okazji Święta Niepodległości. Cieszymy się z naszej niepodległości i chętnie manifestujemy swój patriotyzm – mówi Małgorzata Eva Lendzion – organizator kampanii.

Nas się już nie da zatrzymać! Zjazd ma fenomenalną siłę zarażania ideą, optymizmem, radości, jednoczenia i pozytywnej manifestacji Niepodległości. Co roku jest nas coraz więcej, każdy chce się przyłączyć – mówi Jacek Durlik – organizator parady z ramienia motocyklistów.

Szczegółowy program:

11:00-14:00 SULEJÓWEK, Targowisko, ul. Stanisława Staszica 2
• od godz. 11.00 – zbiórka uczestników piątej parady motocykli Rock Niepodległości 2015 organizowanej przez Fundację KIPI
• 11.30 – występ zespołu GoldySety
• 12.30 – występ zespołu The Kroach
• 13.30 – oficjalne otwarcie: przemówienia Burmistrza Miasta Sulejówek, Organizatorów i zaproszonych gości
• 14.00 – START parady

Zapraszamy mieszkańców celem wspólnego radosnego świętowania i kibicowania paradzie na trasie Sulejówek – ul. Staszica 2, ul. Reymonta, al. Piłsudskiego, ul. 11 Listopada, ul. Legionów, ul. Paderewskiego, al. Piłsudskiego – Warszawa.

Źródło: Urząd Miasta Sulejówek

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments