sobota, 13 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościPolicjanci zabezpieczyli nielegalne wnyki!

Policjanci zabezpieczyli nielegalne wnyki!

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją prowadzą dochodzenie w sprawie zastawiania urządzeń służących do kłusowania w postaci metalowych pułapek i wnyków w rejonie ulicy Wiejskiej w Mińsku Mazowieckim. Funkcjonariusze apelują o wszelkie sygnały i kontakt do osób, które mogły widzieć podejrzanych, do których mogą należeć zabezpieczone przedmioty. Sprawę prowadzi aspirant Jakub Branicki. Policjanci przypominają, że stosowanie takich niebezpiecznych nie tylko dla ludzi, ale również dla zwierzyny „pułapek” grozi karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z mińskiej komendy zabezpieczyli w jednej ze spraw metalowe wnyki, na które natknęły się osoby spacerujące w rejonie lasu przy ulicy Wiejskiej w Mińsku Mazowieckim. We wnyki wpadł nawet pies jednej z mińszczanek. Na szczęście zwierzę nie ucierpiało.

Niebezpieczne przedmioty zostały zabezpieczone, a policjanci prowadzą w tej sprawie dochodzenie mające ustalić osoby, do których należą niebezpieczne przedmioty i które takie pułapki założyły.

Policjanci apelują do wszystkich osób, które mogą pomóc Policji w rozwiązaniu tej sprawy i wyjaśnieniu wszystkich okoliczności, w jakich niebezpieczne przedmioty mogły znaleźć się w opisywanej lokalizacji.

Można bezpośrednio kontaktować się z prowadzącym dochodzenie aspirantem Jakubem Branickim pod nr tel. 25 759 72 24 lub telefonując do sekretariatu wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją pod nr 25 759 72 66. Można również napisać wiadomość na adres email: policjaminskmazowiecki@vp.pl

Policjanci przypominają, że zakładanie wnyków jest naruszenie przepisów prawa łowieckiego oraz ustawy o ochronie zwierząt. Za taki proceder grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments