wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościOdpowiedzą za niezatrzymanie się do kontroli!

Odpowiedzą za niezatrzymanie się do kontroli!

Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego podczas kolejnych nocy w Mińsku Mazowieckim, dwukrotnie ruszali w pościg za kierowcami, którzy nie zatrzymali się do kontroli i zignorowali sygnały świetle oraz dźwiękowe policyjnych radiowozów. Funkcjonariusze jednemu z kierowców zatrzymali dokument prawa jazdy. Obydwaj kierowcy, jeden z powiatu wołomińskiego, drugi z mińskiej gminy będą niebawem tłumaczyć się ze swoich zachowań w ruchu drogowym. Tymczasem policjanci prowadzą w tych sprawach dokładne czynności wyjaśniające.

zatrzymanie się do kontroli drogowej jest wykroczeniem określonym w art. 92 kodeksu wykroczeń. Jest to również fakultatywna przesłanka zatrzymania dokumentu prawa jazdy kierowcy, który dopuścił się takie zachowania w ruchu drogowym.

Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego podczas dwóch kolejnych nocnych patroli ścigali auta, który kierowcy nie reagowali na policyjne sygnały do zatrzymania pojazdów.

W ręce policjantów wpadł 24-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego i 18-letni mieszkaniec mińskiej gminy. Pierwszy z kierowców nie miał przy sobie prawa jazdy, drugiemu natomiast fakultatywnie zatrzymano dokument w oparciu o fakultatywną przesłankę dotyczącą nie zatrzymania się do kontroli drogowej.

Opisywane przypadki będą teraz przedmiotem prowadzonych przez Policje czynności wyjaśniających w sprawie o wykroczenia.

Policjanci przypominają wszystkim kierowcom treść artykułu 92 kodeksu wykroczeń:

Art. 92. § 1. Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego, podlega karze grzywny albo karze nagany.

§ 2. Kto w celu uniknięcia kontroli nie stosuje się do sygnału osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego, nakazującego zatrzymanie pojazdu, podlega karze aresztu albo grzywny.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments