niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościPolicjanci i celnicy zabezpieczyli 1294 paczki papierosów

Policjanci i celnicy zabezpieczyli 1294 paczki papierosów

Podczas działań prowadzonych przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej komendy oraz funkcjonariuszy z Urzędu Celnego w Siedlcach, na terenie mińskiego targowiska zatrzymano 51 letnią obywatelkę Ukrainy i zabezpieczono 1294 paczki papierosów bez znaków skarbowych akcyzy. Policjanci przedstawili już kobiecie zarzut ukrywania i posiadania towarów bez wymaganych znaków skarbowych. 51-latka przyznała się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddała się karze.

Policjanci i celnicy zabezpieczyli 1294 paczki papierosów
Policjanci i celnicy zabezpieczyli 1294 paczki papierosów (Fot: KPP w Mińsku Mazowieckim)

Policjanci z mińskiej komendy specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej i akcyzowej nawiązali współpracę z Urzędem Celnym w Siedlcach, po to żeby zorganizować wspólną akcję, wymierzoną w osoby nielegalnie i pokątnie handlujące papierosami bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Policjanci i celnicy zabezpieczyli 1294 paczki papierosów
Policjanci i celnicy zabezpieczyli 1294 paczki papierosów (Fot: KPP w Mińsku Mazowieckim)

Nieumundurowani policjanci wspólnie z celnikami dokładnie obstawili mińskie targowisko. Funkcjonariusze przyglądali się szczególnie tym osobom, co do których zachodziło podejrzenie, że mogą sprzedawać opisywane towary.

W pewnej chwili funkcjonariusze zauważyli kobietę w średnim wieku, która pod wiatami gdzie znajdowały się stragany, przepakowywała przedmioty przypominające wyglądem kartony papierosów.

Policjanci z celnikami zaskoczyli kobietę i zabezpieczyli wszystkie podejrzane pakunki. Po sprawdzeniu ich zawartości okazało się, że w środku są duże ilości paczek papierosów. Po ich przeliczeniu okazało się, że są tam 1294 paczki. Żadna z nich nie miała polskiej akcyzy.

Wspomnianą kobietę, którą była 51- letnia obywatelka Ukrainy, przewieziono do komendy. Tam usłyszała zarzut ukrywania i posiadania bezakcyzowych towarów. Podejrzana przyznała się i dobrowolnie poddała karze.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments