piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościPrzeprowadzili drobiazgowe kontrole samochodów do nauki jazdy!

Przeprowadzili drobiazgowe kontrole samochodów do nauki jazdy!

Policjanci z mińskiej drogówki realizując zadania wymagające współpracy z wydziałem komunikacji Starostwa Powiatowego, zorganizowali kolejną akcję ukierunkowaną na drobiazgowe i dokładne kontrole samochodów wykorzystywanych do nauki jazdy. Mundurowym towarzyszyli pracownicy wydziału komunikacji mińskiego Starostwa Powiatowego, którzy dokładnie kontrolowali i weryfikowali zezwolenia oraz uprawnienia na prowadzenie tego rodzaju działalności. Podczas wspólnych działań, w których brały udział 2 policyjne radiowozy, skontrolowano czterech instruktorów, w tym jednego ukarano mandatem karnym za brak wymaganego wyposażenia.

Policyjne działania z wydziałem komunikacji mińskiego Starostwa odbywają się kilka razy w roku. Policjanci ściśle współdziałają z urzędnikami w różnych sferach. Jedną z nich są bardzo dokładne kontrole samochodów wykorzystywanych do nauki jazdy oraz instruktorów.

Przy każdej takiej akcji policjantom zawsze towarzyszą pracownicy Starostwa, którzy sprawdzają uprawnienia instruktorów oraz weryfikują czy we właściwy sposób prowadzą oni naukę jazdy.

Kontrole te mają na celu zweryfikowanie czy osoba, która uczy kursanta, jest do tego uprawniona i posiada właściwe zezwolenie, oraz czy auto przeznaczone do nauki jazdy spełnia warunki techniczne, jakie wymagane są dla tego rodzaju pojazdów.

Podczas ostatnich działań w Mińsku Mazowieckim funkcjonariusze zatrzymali do kontroli i sprawdzili czterech instruktorów, u jednego z nich wykazując brak wymaganego i obowiązkowego wyposażenia w postaci gaśnicy.

Policjanci przypominają, że nauczanie młodych kierowców polega na tym, aby uświadamiać ich nie tylko w jaki sposób powinno jeździć się bezpiecznie, ale też przypominać o tym, to że każdy pojazd musi posiadać określone przez przepisy prawa – obowiązkowe wyposażenie.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments