środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościJak nie stać się ofiarą złodzieja podczas świątecznych zakupów

Jak nie stać się ofiarą złodzieja podczas świątecznych zakupów

Jak co roku policjanci z mińskiej komendy zwiększają intensywność prowadzenia działań prewencyjnych, mających na celu niedopuszczenie do zaistnienia zdarzeń przestępczych w miejscach prowadzenia handlu i usług oraz skutecznych działań zmierzających do zatrzymania sprawców przestępstw i wykroczeń, jeżeli już takie zdarzenia zaistnieją. Policyjne zaangażowanie w tym okresie będzie miało za cel przeciwdziałanie drobnym kradzieżom, a także włamaniom oraz innym czynom zabronionym. Policjanci jak co roku i przed tegorocznymi świętami przygotowali dla mieszkańców wskazówki, mówiące – jak uniknąć kradzieży oraz utrudnić bądź uniemożliwić złodziejowi popełnienie przestępstwa.

Grudniowa przedświąteczna „gorączka” to okres wzmożonej aktywności handlowej na rynkach, targowiskach, w sklepach i marketach. Wszyscy spieszą się, aby zdążyć z prezentami dla bliskich i zrobić potrzebne na święta zakupy. 

Okres przedświąteczny to również czas wykorzystywany przez drobnych złodziei oraz wszelkiej maści przestępców szukających łatwych okazji do popełnienia przestępstwa.

W tym okresie warto zadbać o własne mienie. Począwszy od zamknięcia samochodu zaparkowanego na kościelnym parkingu lub pod marketem, a kończąc na wartościowych przedmiotach noszonych przy sobie, saszetkach, portfelach i torebkach.

W okresie przedświątecznym wielu mieszkańcom może udzielić się roztargnienie, a nawet zapominalstwo. Z policyjnych analiz z poprzednich lat – wynika, że są tacy, którzy zostawiają portfele, czy też torebki w sklepach, w wózkach, w przymierzalniach. Nietrudno się domyśleć, że tak pozostawiony portfel, stanie się zawsze łatwym celem, jak nie dla złodzieja, to dla osoby, która może go przywłaszczyć i zabrać ze sobą.

Policjanci przypominają kilka podstawowych i najważniejszych zarazem porad – jak nie paść ofiarą drobnego złodzieja:

* zostawiając samochód na parkingu, należy pamiętać o włączeniu alarmu, domknięciu wszystkich szyb i nie pozostawianiu wartościowych rzeczy w środku, nie warto też zostawiać w samochodzie widocznych toreb z zakupami,

* będąc w sklepie na zakupach, należy wartościowe przedmioty trzymać przy sobie, pamiętać też o domknięciu torebki, a portfel nosić z przodu, a nie z tyłu,

* podczas zakupów czy pobytu w placówce handlowej, nie należy odkładać nigdzie torebki czy też portfela, takie przedmioty trzeba zawsze trzymać przy sobie lub mieć pod ręką oraz w zasięgu wzroku. Podstawowym błędem jest odkładanie torebki, portfela, np. podczas przymierzania ubrań i butów.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments