środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościUwaga: Modyfikacja systemu znaków drogowych na terenie Sulejówka!

Uwaga: Modyfikacja systemu znaków drogowych na terenie Sulejówka!

Podczas XX sesji Rady Miasta Sulejówek radni przegłosowali kilka bardzo ciekawych a zarazem ważnych zmian dotyczących ruchu samochodów na terenie naszego miasta. Podjęte uchwały mają na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców oraz ułatwić ruch samochodów na głównych ulicach Sulejówka.

Kocie oczka
Kocie oczka (Fot: Hubert Wasilewski)

Zmienią kolor sygnalizacji

Punktowe elementy odblaskowe tzw. Kocie oczka które od trzech miesięcy są zamontowane na ulicy Armii Krajowej oraz Narutowicza decyzją radnych będą zmieniać kolor.

Od 21 kwietnia aktualny kolor biały będzie wyświetlał się kierowcy tylko wtedy kiedy prędkość kierowanego przez niego pojazdu nie przekroczy 40 km na godzinę. 

W przypadku wykrycia przez jeden z radarów mierzących prędkość że pojazd porusza się o 20 km szybciej niż jest to dozwolone kolor sygnalizacji zmieni się na intensywny pomarańczowy. Dla kierowców którzy przekroczą 80 km na godzinę sygnalizacja zacznie święcić kolorami tęczy.

Rondo

Z uwagi na zgłaszane przez mieszkańców miasta krytyczne uwagi dotyczące ronda oraz problemy z zawracaniem na rodzie przez samochody osobowe i ciężarowe podjęto decyzję o wymianie ronda na tzw. Inteligentne rondo. 

Słowo inteligentne oznacza w tym przypadku automatyczne dopasowanie się średnicy ronda do zbliżających się do niego pojazdów. W przypadku wykrycia że samochód który się do niego zbliża chce wykonać manewr skrętu rondo automatycznie ułatwi to kierowcy poprzez szybkie i płynne zmniejszenie swojej średnicy z obecnych około 2m do niespełna 1m. Rondo będzie podobnie się zachowywać przy wykryciu że zbliża się do niego samochód ciężarowy. 

Próg zwalniający
Próg zwalniający (Fot: Hubert Wasilewski)

Hydrauliczny próg

Zamontowany w zeszłym roku próg na ulicy Narutowicza również zostanie zmodernizowany. Niestety z modyfikacji która pozwoli na automatyczne obniżenie progu z 20 cm do niespełna 3 cm będą mogli skorzystać tylko radni w których samochodach zostanie zamontowany specjalny czujnik który w momencie zbliżania się ich samochodu do progu spowoduje automatycznego jego obniżenie.

Źródło: Prima aprilis 😉

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments