niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomości25 kwietnia zostanie podpisana umowa na budowę tunelu w ulicy Piłsudskiego w...

25 kwietnia zostanie podpisana umowa na budowę tunelu w ulicy Piłsudskiego w Sulejówku!

Po ponad rocznych negocjacjach miasta Sulejówek z PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna, Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich oraz Ministerstwem Finansów udało się wypracować kompromis ws. planowanego tunelu w ciągu ul. Piłsudskiego w Sulejówku!

Uroczyste podpisanie trójstronnej umowy na budowę tunelu w ul. Piłsudskiego pomiędzy Województwem Mazowieckim, PKP PLK S.A i Miastem Sulejówek odbędzie się 25 kwietnia o godz. 9.30 w Izbie Pamięci Rodziny Grabskich w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Paderewskiego w Sulejówku.

W uroczystości wezmą udział m.in: Marszałek Województwa Mazowieckiego p. Adam Struzik, Wiceprezes PKP PLK S.A p.Włodzimierz Żmuda, Burmistrz Miasta Sulejówek p. Arkadiusz Śliwa, Dyrektor MZDW p. Zbigniew Ostrowski oraz Dyrektor Regionu Centralnego w Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK p. Rafał Połóg.

Umowa ta będzie jednym z pierwszych tego typu porozumień w Polsce zawartych pomiędzy PKP PLK S.A oraz jednocześnie dwoma samorządami – gminnym i wojewódzkim, zakładająca dofinansowanie w ramach Krajowego Programu Kolejowego oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Inwestycja zgodnie z umową zostanie podzielona na 2 etapy: projektowanie w roku 2016 i 2017, wykonanie w latach 2018-2019. Szacunkowy koszt inwestycji to 30,6 mln zł, z czego wkład PKP PLK to 11,3 mln zł, Województwa Mazowieckiego 18,2 mln zł, zaś Miasta Sulejówek 1,1 mln zł.

Planowany tunel w ciągu ul. Piłsudskiego będzie jednocześnie pierwszą planowaną budową bezkolizyjnego przejazdu na trasie kolejowej nr 2 Warszawa-Terespol na odcinku z Warszawy do Mińska Mazowieckiego.

Źródło: Urząd Miasta Sulejówek

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments