piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościPorozumienie dotyczące budowy tunelu w Sulejówku zostało podpisane!

Porozumienie dotyczące budowy tunelu w Sulejówku zostało podpisane! [VIDEO]

Dziś dokładnie o godzinie 9:51 Arkadiusz Śliwa Burmistrz Miasta Sulejówek, Grzegorz Muszyński członek Zarządu PKP PLK S.A. oraz Zbigniew Ostrowski Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich podpisali historyczne porozumienie dotyczące budowy tunelu, który stanie na miejscu przejazdu kolejowo-drogowego w Alei Józefa Piłsudskiego. Do podpisania doszło w Izbie Pamięci Rodziny Grabskich w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Paderewskiego w Sulejówku.

Porozumienie dotyczące budowy tunelu w Sulejówku zostało podpisane!

Lepsza komunikacja w mieście, wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym – takie korzyści przyniesie budowa przejazdu pod torami w ciągu drogi wojewódzkiej nr 638 w Sulejówku. Inwestycję wartą około 30 mln zł wspólnie finansuje samorząd Mazowsza, miasto i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 

Porozumienie dotyczące budowy tunelu w Sulejówku zostało podpisane!

Tunel, który zastąpi często zamykany przejazd kolejowo-drogowy, usprawni komunikację w mieście. Kierowcy i piesi zyskają swobodną i bezpieczną drogę pomiędzy przedzielonym linią kolejową miastem. Wzrośnie także bezpieczeństwo i płynność ruchu kolejowego na trasie z Warszawy w stronę Siedlec.

Porozumienie dotyczące budowy tunelu w Sulejówku zostało podpisane!

Nowy obiekt zaplanowano z uwzględnieniem przyszłej modernizacji linii i ułożeniem dodatkowego, trzeciego toru. 

Porozumienie określa sposób finansowania budowy tunelu oraz ramy czasowe. W pierwszej kolejności opracowany zostanie projekt, a w pierwszym kwartale 2018 roku planowane są prace budowlane. 

Porozumienie dotyczące budowy tunelu w Sulejówku zostało podpisane!

– Podpisanie umowy na budowę tunelu w Alei Piłsudskiego to dla Sulejówka jedno z najważniejszych wydarzeń ostatnich 25 lat. Miasto zyska przede wszystkim lepszą komunikację i pozbędzie się korków. To również wielka szansa rozwoju Sulejówka. Niezmiernie cieszę się z konkretnej i owocnej współpracy z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem oraz z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A., dzięki niej mieszkańcy Sulejówka przestaną tracić w korkach czas, nerwy i pieniądze – powiedział Arkadiusz Śliwa, burmistrz Sulejówka.

Dla PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. przedsięwzięcie oznacza m.in. wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i wyeliminowanie możliwości zdarzeń na skrzyżowaniu toru i drogi. 

Dla Sulejówka budowa tunelu to jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat. Rozwijające się miasto zyska lepszą oraz bezpieczniejszą komunikację, a dzięki bezkolizyjnemu skrzyżowaniu znikną korki w obrębie linii kolejowej.

Źródło: Urząd Miasta Sulejówek

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments