niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościPOWIETRZNE POMPY CIEPŁA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY SULEJÓWEK - dofinansowanie 80% - nabór...

POWIETRZNE POMPY CIEPŁA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY SULEJÓWEK – dofinansowanie 80% – nabór do 15 lipca

Miasto Sulejówek planuje przygotowanie i złożenie wniosku aplikacyjnego w ramach działania 4.1 RPO WM 2014-2020 na projekt związany z zakupem i instalacją powietrznych pomp ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych. Pompy ciepła będą wspomagać instalację CWU (ciepłej wody użytkowej). W ramach projektu Miasto Sulejówek zaprojektuje, zakupi i następnie zainstaluje instalacje powietrznych pomp ciepła w budynkach mieszkalnych, których właściciele podpiszą stosowną umowę z Miastem Sulejówek.

Podstawowym warunkiem realizacji projektu jest uzyskanie przez Gminę dofinansowania UE. Dopiero po jego uzyskaniu nastąpi faza realizacji projektu, w tym wyłonienie Wykonawcy, pobieranie wkładu finansowego od mieszkańców i następnie zaprojektowanie, zakup i montaż instalacji w poszczególnych budynkach prywatnych. Szacowany okres realizacji projektu: 2017-2018 r.

Wkład własny mieszkańców: to 20% kosztów zakupu i instalacji pompy ciepła – jednak nie więcej niż 2.400 zł brutto.

Przed uzyskaniem dofinansowania, Miasto Sulejówek nie będzie pobierać jakichkolwiek wkładów finansowych ze strony mieszkańców. Jedynym warunkiem zgłoszenia budynku prywatnego i następnie uczestnictwa w projekcie będzie podpisanie umowy partnerskiej.

Termin składania wniosków zgłoszeniowych do projektu upływa 15 lipca 2016 r. Wypełniony wniosek wraz z dołączoną ankietą należy złożyć w formie papierowej w biurze spółki EKO-INWESTYCJA Sp. z o.o.. ul. Dworcowa 71 lok. 18. 05-070 Sulejówek. tel/fax 22 783 00 42. Wnioski będą przyjmowane od poniedziałku 6 czerwca 2016r.

Osoby, które zgłoszą się do projektu do dnia 15 lipca będą zapraszane do podpisania stosownej umowy partnerskiej z miastem w sierpniu i wrześniu b.r.

Uwaga: warunkiem złożenia przez miasto wniosku aplikacyjnego w ramach RPOWM jest podpisanie umów partnerskich z co najmniej 150 mieszkańcami.

Wszelkich informacji w sprawie projektu udzielają:

p. Diana Znój, tel: 22 783 00 42

p. Remigiusz Górniak, tel: 509 516 073

Źródło: Urząd Miasta Sulejówek 

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments