niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościNieletni mieszkańcy Sulejówka i okolic włamali się do budynku przy ulicy Sobieskiego!

Nieletni mieszkańcy Sulejówka i okolic włamali się do budynku przy ulicy Sobieskiego!

Policjanci z Komisariatu Policji w Sulejówku przyjęli zawiadomienie o włamaniu do jednego z domów mieszkalnych przy ulicy Sobieskiego. Z zawiadomienia wynikało, że sprawcy dostali się na teren posesji, następnie wyważyli drzwi w budynku, a ze środka ukradli między innymi sprzęt komputerowy oraz inne przedmioty stanowiące własność zawiadamiającego.

Mało tego, osoby o których mowa, zdewastowały znajdujące się na posesji samochody, koparkę i przyczepę campingową, wybijając w nich szyby i łamiąc elementy karoserii oraz wyposażenia wnętrza.

Policjanci podejrzewali, że chuligański charakter tego zdarzenia może wskazywać na osoby nieletnie. Dlatego też, aby przeciwdziałać, z jednej strony podobnym zdarzeniom w okolicy, zwiększono liczbę patroli w zagrożonym rejonie, z drugiej strony jednak celem policyjnej akcji było zatrzymanie włamywaczy i wandali zarazem.

Przeczucie nie myliło stróżów prawa, bo do opisywanego domu włamano się ponownie kolejnego dnia. Policjanci z zespołu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali w pościgu jednego z podejrzanych, a następnie w ciągu kolejnych godzin ustalili jego potencjalnych wspólników. Była to piątka nieletnich mieszkańców Sulejówka i okolic w wieku 14-16 lat. Mundurowi dotarli też do leśnych kryjówek, gdzie nieletni wynieśli zrabowane fanty.

Całej piątce przedstawiono zarzuty karne współudziału we włamaniach i uszkodzeniu pojazdów. Oceną zachowania nieletnich zajmie się teraz Sąd Rodzinny w Mińsku Mazowieckim.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments