wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościDwie nastolatki jechały rowerami po alkoholu

Dwie nastolatki jechały rowerami po alkoholu

Policjanci z mińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej – na terenie dębskiej gminy – grupę młodych rowerzystów. W związki z prowadzonymi działaniami w ramach prewencyjnej akcji „Bezpieczne Wakacje” policjanci sprawdzili stan trzeźwości nieletnich. Okazało się, że dwie nieletnie w wieku 15 i 16 lat jechały jednośladami po alkoholu. Obydwie były mieszkankami dębskiej gminy. Policjanci przekażą niebawem materiały do sądu rodzinnego, który oceni nieodpowiedzialne zachowanie nieletnich rowerzystek.

Policjanci z mińskiej drogówki po godzinie 23 patrolowali teren gminy Dębe Wielkie. Przejeżdżając przez jedną z gminnych miejscowości zauważyli czteroosobową grupę młodych rowerzystów. Funkcjonariusze postanowili prewencyjnie sprawdzić rowerzystów pod kątem stanu trzeźwości.

Badanie alkomatem wykazało, że dwójka nastolatków była trzeźwa, jednak towarzyszące im koleżanki były po alkoholu. Jedna z nich 16-latka miała ponad 1 promil alkoholu w organizmie, natomiast druga 15-latka poniżej 0,5 promila.

W związku z podejrzeniem popełnienia przez nieletnich czynów karalnych, policjanci przekażą w najbliższym czasie materiały do sądu rodzinnego, który zajmie się oceną zachowania nastolatek.

Policjanci przypominają, że podczas wakacji, w ramach prowadzonej akcji prewencyjnej, szczególna uwagę zwracają na wszelkie podejrzane zachowania wśród osób nieletnich i prowadzą kontrole nie tylko stanu trzeźwości rowerzystów i motorowerzystów, ale też sprawdzają czy nieletni nie noszą przy sobie środków odurzających i dopalaczy.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments