piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościSTOP AGRESJI DROGOWEJ!

STOP AGRESJI DROGOWEJ!

„STOP AGRESJI DROGOWEJ” – to nazwa otwartej w Komendzie Stołecznej Policji elektronicznej skrzynki pocztowej, służącej do przesyłania materiałów filmowych1 o ujawnionych naruszeniach przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami, dysponującymi tzw. „rejestratorami jazdy”.

Skrzynka pocztowa ułatwia, a przede wszystkim usprawnia komunikację z Komendą Stołeczną Policji, realizującą zadania w zakresie czuwania nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym na terenie m.st. Warszawy oraz powiatów ościennych.2

Należy pamiętać, aby zakres informacji – niezależnie od przekazanego materiału filmowego – obejmował niezbędne dane do pociągnięcia do odpowiedzialności sprawcy wykroczenia w ruchu drogowym, tj.:

datę, godzinę i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulicę),
dane dotyczące pojazdu: numer rejestracyjny, marka,
dane zgłaszającego: imię, nazwisko, adres do korespondencji, nr tel. kontaktowego.

Aby przesłać materiał filmowy kliknij TUTAJ 

——————————————————————————-

1 format (rozszerzenie) – MPEG4, AVI – max. wielkość pliku – 25 Mb
2 w przypadku zarejestrowania zdarzenia w ruchu drogowym poza obszarem działania Komendy Stołecznej Policji, materiał filmowy należy przekazać do właściwej miejscowo Komendy Wojewódzkiej Policji. Adresy skrzynek pocztowych „STOP AGRESJI DROGOWEJ” dostępne są na stronach internetowych Komend Wojewódzkich Policji.

WAŻNA INFORMACJA

Przesyłając materiał filmowy wyrażasz zgodę na jego wykorzystanie (w tym upublicznienie) w celach działań profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego (cechy identyfikacyjne pojazdów, wizerunki uczestników zostaną zasłonięte w sposób zapewniający ochronę danych osobowych).

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments