środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaNa sygnaleNie daj szansy złodziejowi - oznakuj bezpłatnie swój rower!

Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj bezpłatnie swój rower!

Mińscy dzielnicowi wspólnie z dzielnicowymi w Komisariatach Policji w Halinowie, Mrozach, Stanisławowie i Sulejówku oraz w Posterunku Policji w Kałuszynie zapraszają wszystkich zainteresowanych mieszkańców do oznakowania roweru i zarejestrowania go w policyjnej bazie danych. Jak wynika z policyjnych analiz – złodzieje, odkąd ruszyła akcja znakowania, wyraźnie „zwolnili tempo” i ich aktywność w tej kategorii przestępczej wyraźnie zmalała. Policjanci odnotowali ponad 40 % spadek ilości kradzionych jednośladów. Znakowanie jak widać pomaga i odstrasza złodziei przed kradzieżami. Do tej pory dzielnicowi oznakowali już 1101 rowerów, z tego w samym Mińsku Mazowieckim 988 rowerów. Zapraszamy wszystkich chętnych i zainteresowanych – „Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj bezpłatnie swój rower”.

Znakowanie rowerów
Znakowanie rowerów (Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim)

Znakowaniem rowerów zajmują się dzielnicowi w wyznaczonych terminach – po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej. W mińskim rewirze podane są konkretne terminy, kiedy można oznakować rower. W jednostkach terenowych należy kontaktować się z dyżurnymi lub dzielnicowymi, którzy też chętnie przyjmą każde zgłoszenie i udzielą informacji na temat terminu znakowania.

Znakowanie rowerów
Znakowanie rowerów (Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim)

NA CZYM POLEGA ZNAKOWANIE:

Procedura znakowania roweru polega na wygrawerowaniu specjalnym urządzeniem, jakim jest „engrawer”, oznaczenia składającego się z liter i cyfr, a następnie rejestracji w bazie danych prowadzonej przez Policję.

Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w miejscu widocznym naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania roweru.

Mikroudarowa technologia „engrawera” pozwala na wykonanie precyzyjnego oznakowania, a ponadto powoduje zmiany w strukturze materiału – wykrywane nawet po powierzchniowym zatarciu znaków.

Elementy podlegające oznakowaniu oraz miejsca wykonania oznaczeń:
– rama roweru pod kierownicą,
– ramię przekładni sprzężone z przekładnią,
– przedni widelec.

Dla dodatkowego zabezpieczenia jednośladu, policjanci specjalnym flamastrem nanoszą dodatkowe oznaczenie wskazane przez właściciela roweru, które jest niewidoczne gołym okiem.

Na znakowanie, po uprzednim umówieniu terminu, powinna zgłosić się osoba pełnoletnia, z ważnym dowodem osobistym i dowodem zakupu roweru, w przypadku jego braku policjanci przyjmą oświadczenie ustne.

P R Z Y P O M I N A M Y:

W miesiącu GRUDNIU mińscy dzielnicowi będą znakować rowery w następujących terminach:
23 grudnia (sobota) – 12.00 – 14.00
29 grudnia (piątek) – 12.00 – 16.00

W A Ż N E:

Terminy znakowania można ustalać też bezpośrednio z dzielnicowymi w Komisariatach Policji i Posterunku Policji, korzystając z kontaktów umieszczonych w aplikacji mobilnej „MOJA KOMENDA”.

Rowery są znakowane w całym powiecie mińskim, dlatego wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z podległymi KPP w Mińsku Mazowieckim jednostkami terenowymi oraz mińskim rewirem dzielnicowych:
Rewir dzielnicowych Wydziału Prewencji KPP w Mińsku Mazowieckim – tel. 25 759 60 04
Komisariat Policji w Halinowie – tel. 22 783 60 77, 22 604 98 65
Komisariat Policji w Mrozach – tel. 25 757 41 11, 25 604 98 50, 25 604 98 51
Komisariat Policji w Stanisławowie – tel. 22 604 98 90
Komisariat Policji w Sulejówku – tel. 22 783 99 66
Posterunek Policji w Kałuszynie – tel. 25 757 67 77

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, aby przystąpili do akcji „Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj bezpłatnie swój rower”.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments