piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaKulturaMinister Sportu i Turystyki Honorowym Patronem Miejskich Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości w...

Minister Sportu i Turystyki Honorowym Patronem Miejskich Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Sulejówku!

Wczoraj mieliśmy przyjemność wręczyć panu Witoldowi Bańce – Ministrowi Sportu i Turystyki – akt powołania na Honorowego Patrona Miejskich Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Sulejówku.

Pan Minister zadeklarował wolę współpracy z Sulejówkiem przy okazji realizacji planowanych inwestycji w zakresie infrastruktury sportowej. W rozmowie z Burmistrzem Pan Minister podkreślił, iż takie miasta jak Sulejówek, znajdujące się w granicy aglomeracji warszawskiej i mające potencjał turystyczno-rekreacyjny, powinny szczególnie stawiać na sport i rekreację. 

Dziś, dzięki spłacie tzw. długu stadionowego w 2016 r. możemy jako miasto realnie myśleć nie tylko o budowie dróg, ale również poprawie wyposażenia miasta w ogólnodostępną infrastrukturę sportową i rekreacyjną. W marcu b.r. złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dotację na budowę 5 Otwartych Stref Rekreacji (siłownie zewn. + place zabaw). 

Do końca marca składamy wniosek o dotację na budowę boiska lekkoatletycznego przy Liceum na ul. Paderewskiego. W planach na 2019 r. mamy aplikowanie o dotację na budowę niewielkiego basenu.

Źródło: Urząd Miasta Sulejówek

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments