środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaInwestycjeUrząd Miasta Sulejówek wnioskuje o utworzenie dodatkowego pasa

Urząd Miasta Sulejówek wnioskuje o utworzenie dodatkowego pasa

Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa ul. Okuniewskiej. Z nowej drogi skorzystają przede wszystkim mieszkańcy Osiedla Stefana Czarnieckiego, dla których jest to jedyna droga dojazdowa do miasta.

W projekcie budowlanym przygotowanym przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przewidziano, że kierowcy wyjeżdżający z osiedla będą włączać się do ruchu bezpośrednio na pas główny ul. Okuniewskiej. Takie rozwiązanie może stwarzać zwiększone ryzyko kolizji i wypadków.

Tydzień temu w tej sprawie prezes Stowarzyszenia Lepszy Sulejówek p. Michał Raczkowski wystosował wniosek do Burmistrza Miasta z prośbą o interwencję u inwestora – czyli MZDW. Stowarzyszenie zaproponowało, aby zmodyfikować projekt budowlany w taki sposób, aby wydzielić dodatkowy pas dla skręcających w prawo, tak aby kierowcy mogli płynnie włączyć się do ruchu. Burmistrz Arkadiusz Śliwa przychylił się do tego pomysłu i w dniu 14 września wystosował pismo do MZDW. 

A już w środę w tej sprawie odbędzie się wizja lokalna z udziałem Dyrektora MZDW podczas której omówimy możliwości działania w tej sprawie.

Źródło: Urząd Miasta Sulejówek

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments