wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaInwestycjeW Sulejówku zostanie wybudowany drugi tunel w ulicy Przejazd!

W Sulejówku zostanie wybudowany drugi tunel w ulicy Przejazd!

To co jeszcze 2 lata temu wydawało się fantasmagorią dziś staje się rzeczywistością. Kiedy na wiosnę 2016 roku po wielu miesiącach starań jako pierwsze miasto w Polsce w perspektywie unijnej 2014-2020 podpisaliśmy historyczną trójstronną umowę na budowę tunelu w al. Piłsudskiego kwestia ewentualnej budowy drugiego tunelu w Sulejówku znajdowała się w sferze odległych marzeń. Ale nie poddaliśmy się i po 2 latach intensywnych starań udało się!

Projekt budowy tunelu w ul. Przejazd został właśnie wpisany do programu rządowego „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap III”. Oznacza to, że ma zapewnione dofinansowanie rządowe w wysokości co najmniej 50% kosztów.

27 września w Urzędzie Miasta podpisano stosowny Akt Intencyjny.
W imieniu stron umowy Akt podpisali: Burmistrz Arkadiusz Śliwa, pani Agnieszka Safuta – pełnomocnik zarządu PKP PLK S.A ds. inwestycji w Warszawskim Węźle Kolejowym oraz radni powiatowi: Łukasz Bogucki oraz Wojciech Karaś.

W uroczystości wzięła też udział pani poseł Krystyna Pawłowicz, która od 2 lat bardzo mocno wspierała władze Sulejówka w staraniach o wpisanie budowy tunelu do programu rządowego. Wyrazy podziękowania kierujemy też do radnych powiatowych szczególnie pomagających Burmistrzowi w staraniach o tę inwestycję: Łukaszowi Boguckiemu, Jolancie Oniszk-Palacz oraz Wojciechowi Karasiowi.

Budowa tunelu w ul. Przejazd jest możliwa w latach 2020-2021.

Źródło: Urząd Miasta Sulejówek

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments