niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaNa sygnale36-latek i 37-latek usłyszeli po dwa zarzuty karne kradzieży z włamaniem!

36-latek i 37-latek usłyszeli po dwa zarzuty karne kradzieży z włamaniem!

W piątek 26 października, policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie, uzyskali informację, że po terenie gminy Halinów mogą poruszać się osobowym BMW, sprawcy włamań do domów. Podczas patrolowania miejscowości Długa Szlachecka, zauważyli srebrne BMW, które zatrzymali do kontroli.

Podczas sprawdzania zawartości przewożonego bagażu, odnaleźli dużą ilość złotej i srebrnej biżuterii oraz elektronikę w postaci aparatu fotograficznego, tableta i zegarka.

Jadący samochodem mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć pochodzenia tych przedmiotów. Funkcjonariusze sprawdzili zawartość karty pamięci aparatu fotograficznego, gdzie uzyskali informacje o jego właścicielu.

Policjanci bardzo szybko ustalili, że chwilę wcześniej na terenie Cegłowa doszło do włamania do jednego z domów, a łupem sprawców padła m. in. zabezpieczona biżuteria. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnej celi.

Śledczy zaczęli gromadzić materiał dowodowy w sprawie. Okazało się, że zatrzymani dokonali podobnego włamania 12 września na terenie gminy Mińsk Mazowiecki, gdzie spowodowali straty o wartości powyżej 27 tys. złotych.

36-latek i 37-latek usłyszeli po dwa zarzuty karne kradzieży z włamaniem. Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim przychylił się do wniosku prokuratora rejonowego o zastosowaniu wobec 36-latka środka zapobiegawczego w  postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Drugi mężczyzna 37-letni mieszkaniec gminy Halinów został objęty policyjnym dozorem.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mz

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments