niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaMama i DzieckoBezpłatne czipowanie psów w Sulejówku

Bezpłatne czipowanie psów w Sulejówku

W Sulejówku po raz trzeci rozpoczęła się akcja bezpłatnego czipowania psów. Właściciele psów, którzy zamieszkują na stałe na terenie Miasta Sulejówek, mogą skorzystać z możliwości ich elektronicznego oznakowania na koszt Miasta w gabinecie weterynaryjnym „Usługi Weterynaryjne” przy ul. Słowackiego 28 w Sulejówku, tel. 791 110 830.

Elektroniczny czip z zakodowanym niepowtarzalnym numerem jest wielkości ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Jest on wprowadzany podskórnie na szyi lub między łopatkami i może działać nawet kilkadziesiąt lat. Specjalnym czytnikiem można odczytać numer czipa i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych uzyskać informacje o właścicielu. Umożliwia to praktycznie natychmiastowe powiadomienie go o odnalezieniu czworonoga.

Akcja prowadzona jest przez Miasto Sulejówek i trwa do 31 grudnia br. lub do wyczerpania środków finansowych.

Po zaczipowaniu właściciel otrzymuje od lekarza dokument identyfikacji zwierzęcia, a dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela są wprowadzane do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE-ANIMAL www.safe-animal.eu

Warunkiem skorzystania z bezpłatnego czipowania psa jest:

okazanie dokumentu psa (np. książeczki szczepień),
wypełnienie przed zabiegiem „Wniosku o wykonanie zabiegu elektronicznego oznakowania psa na koszt Miasta Sulejówek oraz o wpisanie oznakowanego psa do bazy Safe-Animal” przez właściciela/opiekuna psa. W celu potwierdzenia danych osobowych zawartych we wniosku niezbędne będzie okazanie dowodu osobistego lub innego dokumentu stwierdzającego tożsamość.

Osoby zainteresowane wykonaniem zabiegu u swojego czworonoga prosimy o bezpośredni kontakt z gabinetem weterynaryjnym w celu umówienia się na termin zabiegu oraz uzyskania wszelkich informacji.

W latach 2017-2018 zabieg elektronicznego znakowania, w ramach akcji prowadzonej przez Miasto Sulejówek, wykonano u 310 psów.

Źródło: UM Sulejówek

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments