wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaKulturaRusza XII edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”

Rusza XII edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”

Przed nami 12. edycja konkursu Policjant, który mi pomógł. Finał tej edycji towarzyszyć będzie obchodom 100-lecia Polskiej Policji.

Konkurs ma na celu wyróżnienie tych policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony osób doznających przemocy w rodzinie.

Policjant, który mi pomógł to konkurs, organizowany nieprzerwanie od 2008 roku przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ. Jego istotą jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom pokrzywdzonym przemocą domową oraz zaangażowani są w budowanie lokalnego systemu przeciwdziałania przemocy. 

Od 1995 roku z uwagą przyglądamy się działaniom Policji w kontekście przemocy domowej. Mamy świadomość, że dobrze przeprowadzona interwencja może stanowić początek końca dramatu w danej rodzinie. Poprzez konkurs chcemy nie tylko nagradzać odpowiednie postawy i umiejętności policjantów, lecz także podkreślić ich rolę w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, jak również zwiększyć motywację do podejmowania dalszych skutecznych działań w tym obszarze – podkreśla Renata Durdakierowniczka Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ.

Konkurs „Policjant, który mi pomógł” jest kolejnym działaniem polskiej Policji, która w ten sposób poddaje się społecznej ocenie podejmowanych działań, sama zaś nominacja policjanta jest szczególnym wyróżnieniem świadczącym o aprobacie inicjatyw na rzecz ochrony osób dotkniętych przemocą w rodzinie – wskazuje mł. insp. Robert KumorDyrektor Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

Kandydatów zgłaszać mogą zarówno osoby indywidualne, jak i przedstawiciele organizacji oraz instytucji (z wyjątkiem Policji). Laureatów konkursu wybierze Kapituła, składająca się z pracowników Pogotowia „Niebieska Linia” IPZ, laureatów ostatnich trzech edycji konkursu oraz przedstawiciela Komendanta Głównego Policji.

Wybór laureatów odbywa się na podstawie szczegółowej analizy uzasadnień, zawartych w formularzach zgłoszeniowych. Pod uwagę bierze się zaangażowanie kandydatów w działania na rzecz wdrażania w środowiskach lokalnych systemowych rozwiązań w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ich doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom doznającym przemocy.

Zgłoszenia należy przesyłać do 31 maja br. za pomocą elektronicznego formularza znajdującego się na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl/formularz.php bądź tradycyjną pocztą („Niebieska Linia”, ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa) podając dane kontaktowe zgłaszającego, dane wyróżnionego policjanta oraz uzasadnienie tego wyboru (skorzystać tu można z załączonego formularza zgłoszeniowego, znajdującego się na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl).

Laureaci otrzymają nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji oraz organizatora konkursu podczas Centralnych Obchodów Święta Policji. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji.

Źródło: www.niebieskalinia.pl

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments