piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaKulturaSpotkania w szkołach w ramach kampanii " Narkotyki i dopalacze zabijają"

Spotkania w szkołach w ramach kampanii ” Narkotyki i dopalacze zabijają”

Uczniowie szkoły podstawowej w Brzezinach i szkoły podstawowej nr 4 w Sulejówku, brali udział w spotkaniach przeprowadzonych przez sierżanta sztabowego Dominikę Witek z mińskiej komendy. Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniach, których tematem przewodnim było hasło tej kampanii: „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Spotkania zorganizowano w związku z trwającą kampanią przeciwko zażywaniu narkotyków i dopalaczy. Młodzież z uwagą obejrzała spot, przygotowany przez ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji, a dotyczący omawianego zagadnienia.

W szkole podstawowej nr 4 w Sulejówku, policjantka spotkała się z uczniami klas VII-VIII oraz III gimnazjum,  omawiając zagrożenia związane z zażywaniem środków odurzających. W spotkaniu w sumie udział wzięło ok. 180 osób.

W minionym tygodniu młodzież z klas VI-VIII oraz III gimnazjum, szkoły podstawowej w Brzezinach, także uczestniczyła w profilaktycznym spotkaniu związanym ze zjawiskiem narkomanii. W sumie policjantka przeprowadziła trzy spotkania prezentując spot, oraz omawiając niebezpieczeństwa związane z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. W tej szkole przeprowadziła także spotkanie z uczniami klas I-III na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z internetu. W spotkaniach udział wzięło ok. 170 osób.

Przypominamy, że dopalacze to poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia! To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Mają postać tabletek, proszków, mieszanin ziół, suszu, kadzidełek, czy naklejek tzw. „tatuaży”. Sprzedawane są w sklepach lub przez Internet pod nazwą artykułów kolekcjonerskich, często z umieszczonym komunikatem „Produkt nie do spożycia”.

Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom. Nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm.

mz

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments