wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaNa sygnale17 latek z Sulejówka zatrzymany z narkotykami!

17 latek z Sulejówka zatrzymany z narkotykami!

Marihuanę o łącznej wadze ponad 120 gramów zabezpieczyli policjanci z Sulejówka w jednym z domów na terenie Sulejówka. Mężczyzna wpadł podczas policyjnej kontroli, w trakcie której w odzieży 17-latka, mundurowi zabezpieczyli amfetaminę. Nastolatek trafił na komisariat, gdzie usłyszał zarzut karny nielegalnego posiadania narkotyków.

Policjanci nie ustają w walce ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Ich podejrzenia, spostrzegawczość, oraz tzw. „policyjny nos” wiele razy skutkowały zatrzymaniem osób posiadających narkotyki.

Pod koniec sierpnia policjanci z komisariatu w Sulejówku patrolowali miasto. W rejonie skweru przy ul. Idzikowskiego zauważyli grupę młodych osób. Mając na uwadze trwające jeszcze wakacje postanowili sprawdzić młodzież. Podczas kontroli 17-latka, mundurowi znaleźli biały proszek. Zabezpieczono tą substancję, którą sprawdzono narkotestem. Okazało się, że jest to amfetamina.

17 latek z Sulejówka zatrzymany z narkotykami! (Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim)
17 latek z Sulejówka zatrzymany z narkotykami! (Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim)

Nastolatek trafił na komisariat. Policjanci natomiast pojechali do jego domu, gdzie podczas przeszukania znaleźli ponad 120 gramów marihuany.

Śledczy dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu, przedstawili 17-latkowi zarzut posiadania narkotyków. Przyznał się on do tego czynu. Za taki czyn kodeks karny przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają.

Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej. Jeżeli ktokolwiek z Państwa podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków czy nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić policję.

mz/ksp

RELATED ARTICLES

4 KOMENTARZE

  1. Kontroli osobistej można dokonać tylko w uzasadnionych przykadkach .
    Rozumiem, że tzw. „policyjny nos” jest uzasadnionym przypadkiem. hah

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments