środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaNa sygnalePolicja podsumowała okres wakacji na drogach powiatu mińskiego

Policja podsumowała okres wakacji na drogach powiatu mińskiego

Tegoroczne wakacje mamy już za sobą. Wszyscy chcieliśmy aby minęły one bezpiecznie. Szczególnie na drogach, po których przemierzaliśmy często setki kilometrów w celu dotarcia do miejsca wypoczynku. Jak wyglądało to na drogach powiatu mińskiego? Czy czarne punkty na wakacyjnej mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, wystąpiły w naszym powiecie? Poniżej przedstawiamy statystykę zdarzeń drogowych powiatu oraz działania podjęte przez policjantów mińskiej komendy.

W trakcie wakacji na terenie powiatu mińskiego mieliśmy jedno tragiczne zdarzenie w którym śmierć poniósł 28-letni mężczyzna. Warto zauważyć, że w tym czasie w Polsce doszło do niemal 600 wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Codziennie nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu dbało kilkudziesięciu funkcjonariuszy, którzy wspólnie z innymi służbami jak żandarmerią wojskową czy Strażą Miejską Miasta Mińsk Mazowiecki, pełnili służbę na drogach. Łącznie w czasie wakacji ponad tysiąc policjantów „drogówki” czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących.

Działania podejmowane przez mundurowych miały odzwierciedlenie w ilości zdarzeń drogowych. Od 20 czerwca do 1 września b.r. odnotowaliśmy 29 wypadków w których rannych zostało 37 osób oraz 355 kolizji drogowych.

Policjanci stwierdzili 2683 wykroczeń drogowych. Nałożyli na kierowców ponad 2300 mandatów karnych. Skierowali do sądu 86 wniosków o ukaranie. Wśród drogowych przewinień ponad połowa dotyczyła przekroczenia prędkości.

Mundurowi zatrzymali 65 praw jazdy, w tym aż 42 za przekroczenie prędkości za tzw. 50+ czyli jazdę w obszarze zabudowanym z prędkością większą o 50 km/h. 5 kierowców za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym również musiała zwrócić swoje prawo jazdy.

Policjanci podczas przeprowadzanych kontroli drogowych, sprawdzali m. in. stan techniczny pojazdów. Wśród nich 224 pojazdy nie spełniały kryteriów dalszej bezpiecznej jazdy w związku z powyższym ich dowody rejestracyjne zostały zatrzymane.

Policyjne apele, liczne patrole czy mandaty karne nie zagwarantują bezpiecznej jazdy. Jeśli do tych elementów nie dołożymy własnego szacunku do drugiego kierowcy i respektowania przepisów ruchu drogowego nadal będziemy świadkami ludzkich tragedii na drodze.

mz

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments