piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaNa sygnalePodejrzani o rozbój zatrzymani w niespełna 48 godzin

Podejrzani o rozbój zatrzymani w niespełna 48 godzin

Niecałą dobę potrzebowali mińscy kryminalni, aby ustalić i zatrzymać dwie osoby podejrzane o dokonanie rozboju na pracowniku jednego ze sklepów spożywczych w rejonie dworca PKP.

Policjanci mińskiej komendy przed kilkoma dniami zostali powiadomieni o rozboju na pracowniku jednego ze sklepów spożywczych w rejonie dworca PKP. Z przekazanych informacji wynikało, że zamaskowany mężczyzna wtargnął do lokalu i zmusił pracownika do wskazania sejfu i otwarcia go. Następnie skrępował sklepikarza taśmą, ukradł z sejfu pieniądze i uciekł. Łupem mężczyzny padło około 7 tys. złotych.

W wyniku podjętych działań już następnego dnia po zdarzeniu kryminalni zatrzymali w Mińsku Mazowieckim dwie osoby podejrzewane o popełnienie tego rozboju. 38-letni mężczyzna oraz 22-letnia kobieta, trafili do policyjnej celi. Policjanci odzyskali także część ze skradzionych ze sklepu pieniędzy.

Zatrzymanej dwójce przedstawiono zarzuty karne. 38-latek usłyszał zarzut rozboju w warunkach recydywy, kobieta zarzut pomocnictwa w dokonaniu rozboju. Oboje przyznali się do czynu i złożyli wyjaśniania.

Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim na wniosek prokuratury, zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji dla 22-latki i tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy dla mężczyzny. Osobom tym grożą wysokie kary więzienia.

Opr: HUB / Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments