NAJNOWSZE ARTYKUŁY

XVII Rajd Rowerowy „Na wiosennym Szlaku” – Zapraszamy do Niezapomnianej Przygody

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVII Rajdzie Rowerowym na Orientację „Na wiosennym szlaku” który odbędzie się w niedzielę 19 maja 2024 r. Miejsce zbiórki a zarazem startu rajdu to Park Glinianki w Sulejówku.

Każdy zainteresowany udziałem w rajdzie może zgłosić swoje uczestnictwo poprzez wypełnienie formularza do dnia 10 maja 2024 r. Formularz zgłoszenia do udziału w XVII Rajdzie Rowerowym na Orientację „Na wiosennym szlaku” dostępny jest pod adresem:

https://www.sulejowek.pl/1940,xvii-rajd-rowerowy-formularz

Wszystkich zainteresowanych gorąco zapraszamy do udziału rajdzie:)

Autor: Redakcja

Zatrzymani podczas kontroli drogowej: Narkotyki znalezione w hondzie

W miniony poniedziałek, mińscy policjanci zatrzymali samochód marki honda na jednej z ulic miasta. Powodem zatrzymania pojazdu był brak świateł w pojeździe podczas pory nocnej. Jednakże, kontrola ta szybko przekształciła się w coś więcej, gdy policjanci wyczuli woń marihuany. Skutkiem tego incydentu było zatrzymanie kierowcy i pasażera pojazdu.
29 kwietnia, w nocy, patrol policji zauważył hondę poruszającą się po jednej z ulic miasta bez włączonych świateł. Natychmiast zdecydowali się na przeprowadzenie kontroli pojazdu.  
                                                                                             Gdy kierowca otworzył szybę, policjanci poczuli charakterystyczną woń marihuany, co skłoniło ich do podjęcia dalszych czynności. W wyniku przeszukania, policjanci znaleźli torebkę foliową z zawartością suszu roślinnego przy pasażerze, oraz kilka torebek z zawartością suszu pod fotelem kierowcy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem posiadania środków odurzających.                      
                                
Badanie zabezpieczonego suszu w komendzie potwierdziło, że był to produkt zawierający marihuanę. 17 i 18-latek przyznali się do posiadania środków odurzających. Teraz mieszkańcom Halinowa i Mińska Mazowieckiego grozi kara pozbawienia wolności do nawet 3 lat.                                                          

Sprawa jest obecnie prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim. 
                                                      
Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

Top 5 diet odchudzających

0

W świecie diet odchudzających poruszanie się wśród niezliczonej liczby dostępnych opcji może być przytłaczające. Od diety ketonowej po post przerywany, każdy plan obiecuje unikalne podejście do zrzucania uporczywych kilogramów. To, co wyróżnia niektóre z tych diet, to nie tylko ich skuteczność, ale także trwałość w dłuższej perspektywie. Chociaż niektóre mogą zapewniać szybkie rezultaty, często wiążą się z potencjalnym zagrożeniem dla zdrowia lub ponownym przyrostem masy ciała.

Ważne jest, aby zrozumieć, że nie ma jednej diety, która będzie odpowiednia dla wszystkich, jeśli chodzi o utratę wagi. Czynniki takie jak indywidualny metabolizm, styl życia i preferencje odgrywają kluczową rolę w określeniu, która dieta będzie dla Ciebie najlepsza. Kluczem jest znalezienie równowagi pomiędzy osiągnięciem celów związanych z utratą wagi a utrzymaniem ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. Kiedy zagłębimy się w 5 najlepszych diet odchudzających, przyjrzyjmy się, w jaki sposób każda z nich może potencjalnie zmienić Twój związek z jedzeniem i przyspieszyć Twoją podróż w kierunku lepszego zdrowia i witalności.

1. Dieta ketonowa: podejście niskowęglowodanowe i wysokotłuszczowe

Dieta Keto zyskała ogromną popularność jako najlepsza strategia odchudzania, skupiająca się na podejściu o niskiej zawartości węglowodanów i wysokiej zawartości tłuszczu. Drastycznie ograniczając spożycie węglowodanów i zastępując je zdrowymi tłuszczami, organizm zmuszony jest wejść w stan ketozy, w którym zamiast glukozy spala tłuszcz jako paliwo. Ta zmiana metabolizmu może prowadzić do szybkiej utraty wagi i poprawy poziomu energii.

Fascynującym aspektem diety ketonowej jest jej potencjalny wpływ na hormony głodu. Badania sugerują, że przestrzeganie tej diety może pomóc w regulacji poziomu greliny i leptyny, które są odpowiedzialne za kontrolowanie apetytu i sytości. To może wyjaśniać, dlaczego wiele osób na diecie Keto zgłasza, że przez cały dzień czuje się mniej głodny i bardziej zadowolony. Ponadto wysokotłuszczowa natura tej diety może być niezwykle satysfakcjonująca dla tych, którzy lubią bogate potrawy, takie jak awokado, orzechy i oliwa z oliwek, jednocześnie osiągając swoje cele związane z utratą wagi.

Ogólnie rzecz biorąc, dieta Keto przedstawia unikalne podejście do utraty wagi, które rzuca wyzwanie tradycyjnym normom żywieniowym, kładąc nacisk na tłuszcze zamiast węglowodanów. Ta zmiana perspektywy wzbudziła zainteresowanie wśród entuzjastów zdrowia poszukujących zrównoważonych sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów przy jednoczesnym delektowaniu się pysznymi posiłkami bogatymi w zdrowe tłuszcze.

2. Dieta śródziemnomorska: Nacisk na pełnowartościową żywność

Jeśli chodzi o diety odchudzające, dieta śródziemnomorska wyróżnia się naciskiem na pełnowartościową żywność. Ten starożytny sposób odżywiania koncentruje się na świeżych owocach i warzywach, pełnych ziarnach, chudym białku, takim jak ryby i drób, oraz zdrowych tłuszczach, takich jak oliwa z oliwek i orzechy. Piękno diety śródziemnomorskiej tkwi w jej prostocie – nie wymaga liczenia kalorii ani rygorystycznego planu posiłków.

Kładąc duży nacisk na pełnowartościową żywność, dieta śródziemnomorska promuje naturalne, bogate w składniki odżywcze składniki, które są korzystne nie tylko dla utraty wagi, ale także dla ogólnego stanu zdrowia. Takie podejście zachęca ludzi do unikania przetworzonej żywności i zamiast tego delektowania się szeroką gamą kolorowych owoców i warzyw pełnych niezbędnych witamin i minerałów. Dzięki mnóstwu smakowitych opcji do wyboru, przestrzeganie tej diety nie polega na ograniczaniu, a bardziej na cieszeniu się pożywnymi posiłkami, które wspierają zarówno dobre samopoczucie fizyczne, jak i kontrolę wagi.

3. Dieta Atkinsa – małe ilości węglowodanów

Jedną z pięciu najpopularniejszych diet odchudzających, która zyskuje na popularności, jest dieta Atkinsa, znana z niskowęglowodanowego podejścia do utraty wagi. Ograniczając węglowodany i skupiając się na białku i zdrowych tłuszczach, zwolennicy tej diety często doświadczają szybkich rezultatów utraty wagi. Dieta Atkinsa ma na celu wprowadzenie organizmu w stan ketozy, w którym zamiast węglowodanów spalane są tłuszcze na paliwo, co prowadzi do skutecznej utraty wagi.

Tym, co odróżnia dietę Atkinsa od innych metod odchudzania, jest nacisk na kontrolowanie poziomu cukru we krwi poprzez ograniczenie spożycia węglowodanów. Może to pomóc zmniejszyć apetyt i spożycie żywności, prowadząc do trwałej utraty wagi w miarę upływu czasu. Podczas gdy niektórzy krytycy wyrażają obawy co do długoterminowych skutków spożywania dużych ilości tłuszczów i białek, wielu zwolenników docenia swobodę cieszenia się satysfakcjonującymi posiłkami, a jednocześnie obserwuje znaczące rezultaty w utracie wagi dzięki temu podejściu.

4. Dieta wegańska: roślinna, bez produktów pochodzenia zwierzęcego

Wśród 5 najlepszych diet odchudzających weganizm wyróżnia się podejściem roślinnym, które wyklucza wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego. Koncentrując się na spożywaniu całej żywności, takiej jak owoce, warzywa, zboża i rośliny strączkowe, osoby stosujące dietę wegańską często doświadczają utraty wagi ze względu na wysoką zawartość błonnika i niską gęstość kaloryczną tych produktów. Co więcej, badania wykazały, że weganie mają zwykle niższą masę ciała i zmniejszone ryzyko chorób przewlekłych, takich jak choroby serca i cukrzyca.

Kluczem do skutecznej utraty wagi na diecie wegańskiej jest uważne odżywianie i zapewnienie odpowiedniego spożycia składników odżywczych poprzez włączenie źródeł białka, takich jak tofu, tempeh, fasola i komosa ryżowa. Ponadto spożywanie różnorodnych kolorowych owoców i warzyw nie tylko poprawia Twój profil składników odżywczych, ale także dodaje atrakcyjności i smaku posiłkom. Dzięki mnóstwu pysznych przepisów roślinnych dostępnych w Internecie i rosnącej świadomości na temat korzyści dla środowiska wynikających z ograniczenia spożycia zwierząt, przejście na dietę wegańską w celu utraty wagi może być zarówno świadome zdrowotnie, jak i mieć wpływ społecznie.

5. Dieta Paleo: Skup się na naturalnej, nieprzetworzonej żywności

Jeśli chodzi o odchudzanie, dieta Paleo wyróżnia się naciskiem na żywność naturalną i nieprzetworzoną. Porzucając produkty przetworzone i skupiając się na pełnowartościowej żywności, takiej jak owoce, warzywa, chude mięso i orzechy, zwolennicy diety Paleo nie tylko promują utratę wagi, ale także poprawiają ogólny stan zdrowia. To podejście polegające na powrocie do podstaw zyskało popularność ze względu na swoją prostotę i skuteczność w pomaganiu osobom w osiągnięciu celów związanych z utratą wagi.

Piękno diety Paleo polega na jej zdolności do dostarczania niezbędnych składników odżywczych przy jednoczesnym eliminowaniu pustych kalorii z przetworzonej żywności. Prostota tej diety sprawia, że jest ona dostępna dla szerokiego grona osób pragnących osiągnąć zdrowszy tryb życia poprzez uważne praktyki żywieniowe. Przyjmując filozofię spożywania tego, co jedli nasi przodkowie, dieta Paleo oferuje zrównoważone podejście do utraty wagi, które wykracza poza samo zrzucanie kilogramów – polega na odżywianiu organizmu pokarmami bogatymi w składniki odżywcze, które wspierają długoterminowe zdrowie i dobre samopoczucie .

Wniosek: Wybór odpowiedniej diety dla Ciebie

W świecie diet odchudzających kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego podejścia, które jest zgodne z Twoim stylem życia, preferencjami i celami. Chociaż każda z pięciu najczęściej omawianych diet oferuje wyjątkowe korzyści i rezultaty, ważne jest, aby rozważyć, która z nich najlepiej odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom i okolicznościom. Pamiętaj, że jeśli chodzi o dietę, nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania – to, co działa na jedną osobę, może nie działać na inną.

Podejmując decyzję, którą dietę zastosować, należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak zrównoważony rozwój, przestrzeganie zaleceń i przyjemność. Wybranie diety, której możesz przestrzegać przez dłuższy czas, z większym prawdopodobieństwem przyniesie trwałe rezultaty, niż przeskakiwanie z jednego trendu na drugi. Słuchaj swojego ciała i zwracaj uwagę na to, jak się czujesz po różnych potrawach – ta samoświadomość może poprowadzić Cię do takiego sposobu odżywiania, który nie tylko pomoże Ci pozbyć się zbędnych kilogramów, ale także poprawi ogólny stan zdrowia i dobre samopoczucie. Ostatecznie właściwa dieta to taka, która umożliwia dokonanie pozytywnych zmian, a jednocześnie pozwala cieszyć się jedzeniem w sposób satysfakcjonujący i zrównoważony.

Planowane wyłączenia prądu w Sulejówku w dniu 29 września w godz: 09.00 – 13:00

0

Poniżej szczegółowe informacje na temat planowych wyłączeń prądu na terenie miasta Sulejówek: 

Stacja transformatorowa: 
03-0733 Miłosna Jagodowa obw nr 3 kier Świętochowskiego Łomżyńska i nr 4 Świętochowskiego ul. Łomżyńska od Świętochowskiego do 3-go Maja;
ul. Świętochowskiego od Długiej do nr 79A/92;
ul. 3 Maja nr 126,128;134
ul. Klonowa nr 1
ul. Mazowiecka od Świętochowskiego do nr 5/8A;
ul. Partyzantów od 1A/2 ÷7A/4A;
ul. Długa nr 2,2A, 4
ul. Tramwajowa
ul. Południowa 

W celu uzyskania informacji oraz zgłaszania awarii w zasilaniu energetycznym w Sulejówku należy dzwonić pod numer:

22 340 41 00

wybrać 5 – rejon Mińsk Mazowiecki
wybrać 2 – obszar Otwock
wybrać 9 – zgłaszanie awarii Źródło: PGE Dystrybucja SA Oddział Warszawa Rejon Energetyczny Mińsk Mazowiecki

Wrzutnia książek przy bibliotece na ulicy Wrońskiego 1 w Sulejówku

0

Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sulejówku mogą już korzystać z nowej wrzutni książek przy Bibliotece na ulicy Wrońskiego 1. Realizacja projektu była możliwa dzięki granotiw przekazanemu w ramach programu  „WzMOCnij swoje otoczenie”, zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Instalacja wrzutni przy Bibliotece, umożliwia całodobowy, samodzielny zwrot wypożyczonych książek. Dzięki niej Czytelnicy w wygodny i prosty sposób i o dogodnej porze, także poza godzinami pracy Biblioteki mogą zwrócić wypożyczone woluminy, a z ich konta zostają one zdjęte w najbliższym dniu roboczym.

Zwracane woluminy, nie ulegają zniszczeniu dzięki pneumatycznej platformie wewnątrz urządzenia, pozwalają także na terminowe zwroty i szybsze udostępnianie książek innym.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Więcej informacji o działalności organizatora programu można przeczytać na stronie raport.pse.pl i wzmocnijotoczenie.pl

Źródło: Urząd Miasta Sulejówek

Odrzucił torebkę z marihuaną, w domu miał kolejne porcje narkotyku

Policjanci z komisariatu w Halinowie zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który na widok radiowozu odrzucił trzymaną w ręku torebkę z marihuaną. W domu mężczyzny podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli kolejną porcję narkotyku. Mężczyzna usłyszał zarzuty karne, przyznał się do tych czynów. Również zarzut karny posiadania narkotyku usłyszał 42-letni mieszkaniec Mrozów, u którego wywiadowcy znaleźli w blaszanym pudełku marihuanę.

Mundurowi z komisariatu w Halinowie patrolowali przed kilkoma dniami miejscowość Dębe Wielkie. Chwilę przed 21:00 sprawdzali rejon urzędu gminy. Zauważyli tam stojącą grupkę mężczyzn. W tym momencie na widok radiowozu jeden z mężczyzn odrzucił torebkę trzymaną w ręku. Policjanci zabezpieczyli ją oraz zielony susz roślinny, który znajdował się w środku.

Funkcjonariusze zatrzymali 21-latka i przewieźli do komisariatu. Przeprowadzone badanie narkotestem wykazało że susz z torebki to marihuana. Policjanci pojechali do domu mężczyzny, gdzie podczas przeszukania pod łóżkiem znaleźli kolejne porcje marihuany.

21-latek usłyszał w tej sprawie dwa zarzuty karne posiadania narkotyku. Przyznał się do tych czynów, za które odpowie przed sądem.

Zarzut karny posiadania marihuany usłyszał również 42-letni mieszkaniec Mrozów. Narkotyk znaleźli policyjni wywiadowcy w samochodzie nissan podczas kontroli drogowej, ukryty w blaszanym pudełku.

Funkcjonariusze ostrzegają, że posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych jest w Polsce zabronione. Za to przestępstwo przewidziana jest kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

Gotowi? Zapinajcie pasy, bo już w ten weekend odbędzie się długo wyczekiwany III Festiwal Smaków Food Trucków w Sulejówku. Spotykamy się na terenie przy Stadionie Miejskim.

Wraz z nadejściem cieplejszych dni mobilne restauracje ponownie rozpoczęły serwowanie swoich popisowych dań. Wkrótce przyjadą także do Sulejówka. W sobotę i niedzielę, 29 i 30 maja teren przy Stadionie Miejskim wypełnią smaki i zapachy dań z najróżniejszych zakątków świata.

Czym jest Festiwal Smaków Food Trucków?

To wydarzenie, które od ponad 6 lat podbija serca Polaków. Food trucki to restauracje w wersji mobilnej. Każdy ma w swoim menu kilka pozycji dań, w których się specjalizuje. Te, które biorą udział w wydarzeniu są starannie selekcjonowane i muszą spełniać standardy jakości. Festiwal Smaków Food Trucków charakteryzuje się piknikową i rodzinną atmosferą. Dla gości przygotowana jest strefa konsumpcyjna, a także dodatkowe atrakcje – strefa chilloutu, strefa dla najmłodszych, konkursy, gry terenowe oraz wspólne wybory najsmaczniejszego food trucka. 

Do kogo kierowane jest wydarzenie?

Jeśli lubisz dobrze zjeść i odkrywać nowe smaki, spędzać czas w towarzystwie przyjaciół i rodziny – to wydarzenie jest dla Ciebie! Tęskniącym za dalekimi podróżami polecamy smakołyki rodem z Węgier, Wietnamu lub Gruzji.

Kogo się spodziewać?

Lista wystawców biorących udział w III edycji Festiwalu Smaków Food Trucków w Sulejówku wygląda następująco:

 • Viet on Tour – kuchnia wietnamska
 • Gruzin – kuchnia gruzińska
 • Świder Food Truck – kuchnia żydowska
 • Beef’N’Roll – burgery
 • Food Cab – zapiekane buły
 • Churros Amigos – hiszpańskie churrosy
 • Belgijki – frytki duże, grube i chrupiące
 • Wehikuł Smaku – fish&chips
 • The Dumplings – pierożki dim sum
 • Jack Burger – burgery
 • Fresh Donuts – donuty
 • Kultowe Zapiekanki – zapiekank
 • Nood-Lee – makarony z woka
 • Kill Grill – burgery
 • Mimus Street Food – kuchnia międzynarodowa
 • Burger Shop – burgery
 • Magic Fruits – świeże owoce w czekoladzie
 • Węgierska Fabryczka – langosze


Bezpieczeństwo

Zarówno pracownicy, jak i uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do przestrzegania zasad higieniczno-sanitarnych. Warto przypomnieć, iż w strefie konsumpcyjnej obowiązuje zachowanie dystansu społecznego oraz dezynfekcja rąk.

Ważne informacje

Miejsce: teren przy Stadionie Miejskim

Data: 29-30.05.2021

Godzina: sobota 12-21, niedziela 12-20

Strona wydarzenia: www.facebook.com/events/ 194418212396959.

WSTĘP WOLNY!

Partnerzy:
Miasto Sulejówek
Browar Amber

Partner medialny:
Wirtualny Sulejówek

Święto Miasta Sulejówek – Dzień Marszałka

Święto Miasta Sulejówek – Dzień Marszałka odbędzie się w niedzielę 13 czerwca 2021 r. na dziedzińcu Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku z okazji 98. rocznicy przekazania Józefowi Piłsudskiego Dworku Milusin wzniesionego „Naczelnemu Wodzowi swemu przez Żołnierza Niepodległej Polski”.

Uroczyste obchody Święta Miasta Sulejówek – Dnia Marszałka organizowane są w ramach wydarzenia pt. Powiat Miński „Stolica Kultury Mazowsza” w 2021 r.

Źródło: Urząd Miasta Sulejówek

Odpowiedzą z paserstwo akcyzowe

Policjanci mińskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, u których w samochodzie znaleźli 50 tys. sztuk wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Straty na jakie narazili Skarb Państwa sięgają ponad 60 tys. złotych. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty karne, grozi im wysoka kara grzywny.

Policjanci mińskiej komendy interweniowali w sprawie zgłoszenia podejrzanie zachowujących się dwóch mężczyzn, którzy obserwowali jedną z posesji na terenie miasta. Funkcjonariusze zastali na miejscu dwóch obcokrajowców przy samochodzie marki Tata. Mężczyźni zachowywali się nerwowo, nie wyjaśnili w racjonalny sposób okoliczności dlaczego tutaj przyjechali.

Mundurowi postanowili sprawdzić zawartość przewożonego samochodem bagażu. Podczas kontroli pojazdu znaleźli w jego wnętrzu, 5 pudeł z dużą ilością papierosów. W związku z podejrzeniem przewożenia wyrobów bez polskich znaków akcyzy, mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.

Następnego dnia 55-letni obywatel Grecji oraz 31-letni obywatel Armenii usłyszeli w tej sprawie zarzut paserstwa akcyzowego. Odpowiedzą za posiadanie 50 tys. sztuk wyrobów tytoniowych pozbawionych polskich znaków akcyzy. Podejrzani przyznali się do zarzucanego czynu. Sprawa swój finał znajdzie jednak w sądzie, gdzie za ten czyn może im grozić kara grzywny.

Straty na jakie narazili Skarb Państwa sięgają ponad 60 tys. złotych. Nielegalna kontrabanda została zabezpieczona.

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

Znużeni domową codziennością? Nadciąga wyjątkowa okazja, by spróbować przepysznych dań z różnych zakątków świata. Festiwal Smaków Food Trucków wraca do Sulejówka!

Już 29 i 30 maja ponownie przydarzy się okazja do kulinarnego świętowania. Na terenie przy Stadionie Miejskim zaparkują mobilne restauracje. Przyjadą z wielu miast, by ponownie zabrać gości wydarzenia w kulinarną podróż. Jeśli ostatnio nie udało się Wam wyruszyć w dalekie wakacje, to nic straconego. Nie opuszczając miasta możecie poznać smaki Belgii, Węgier czy Chin. 

Maj to doskonały czas, by przywrócić wszystko do życia. Gdy wszystko powoli się zieleni, także food trucki wyjeżdżają w trasę i rozpoczynają sezon na smakowite festiwale. To ten moment, gdy ponownie będzie można rozkoszować się smakiem hiszpańskich churrosów, soczystych burgerów, pikantnych tacos czy węgierskich langoszy.

W tym roku organizatorzy stawiają na jakość, różnorodność i bezpieczeństwo. Wystawcy, którzy biorą udział w Festiwalu Smaków Food Trucków działają z pasją i wkładają w swoje potrawy dużo serca. Są przekonani, że wysoka jakość składników to klucz do zadowolonych klientów. 

Jeśli jesteście spragnieni typowej streetfoodowej kuchni, to doskonale, bo na pewno nie zabraknie burgerów w coraz to nowszych odsłonach czy belgijskich frytek. Jeśli jednak macie ochotę także na kuchnie z odległych zakątków świata to Wasze podniebienia zadowolą specjały kuchni azjatyckiej i meksykańskiej. To nie wszystko! Po solidnym posiłku, obowiązkowo nadchodzi czas na deser! Słodkości również nie zabraknie na wydarzeniu.

Ze względu na panującą pandemię, wszyscy wystawcy zobligowani są do przestrzegania aktualnych obostrzeń dotyczących gastronomii. Potrawy będą przygotowywane z zachowaniem reżimu sanitarnego. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by pobyt na wydarzeniu był bezpieczny i komfortowy.

Chcecie wiedzieć więcej? Koniecznie dołączcie do strony wydarzenia, gdzie poznacie szczegóły dot. wystawców, zasad bezpieczeństwa i będziecie mogli wziąć udział w wyjątkowo smacznych konkursach!

Strona wydarzenia: www.facebook.com/events/194418212396959

Co? III Festiwal Smaków Food Trucków w Sulejówku

Gdzie? Teren przy Stadionie Miejskim

Kiedy? 29-30 maja w godzinach 12-21 (sobota) i 12-20 (niedziela)

Partnerzy:
Miasto Sulejówek
Browar Amber