Policja podsumowała okres wakacji na drogach powiatu mińskiego

0
283
Policja
Policja (Fot: KPP w Mińsku Mazowieckim)

Tegoroczne wakacje mamy już za sobą. Wszyscy chcieliśmy aby minęły one bezpiecznie. Szczególnie na drogach, po których przemierzaliśmy często setki kilometrów w celu dotarcia do miejsca wypoczynku. Jak wyglądało to na drogach powiatu mińskiego? Czy czarne punkty na wakacyjnej mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, wystąpiły w naszym powiecie? Poniżej przedstawiamy statystykę zdarzeń drogowych powiatu oraz działania podjęte przez policjantów mińskiej komendy.

W trakcie wakacji na terenie powiatu mińskiego mieliśmy jedno tragiczne zdarzenie w którym śmierć poniósł 28-letni mężczyzna. Warto zauważyć, że w tym czasie w Polsce doszło do niemal 600 wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Codziennie nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu dbało kilkudziesięciu funkcjonariuszy, którzy wspólnie z innymi służbami jak żandarmerią wojskową czy Strażą Miejską Miasta Mińsk Mazowiecki, pełnili służbę na drogach. Łącznie w czasie wakacji ponad tysiąc policjantów „drogówki” czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących.

Działania podejmowane przez mundurowych miały odzwierciedlenie w ilości zdarzeń drogowych. Od 20 czerwca do 1 września b.r. odnotowaliśmy 29 wypadków w których rannych zostało 37 osób oraz 355 kolizji drogowych.

Policjanci stwierdzili 2683 wykroczeń drogowych. Nałożyli na kierowców ponad 2300 mandatów karnych. Skierowali do sądu 86 wniosków o ukaranie. Wśród drogowych przewinień ponad połowa dotyczyła przekroczenia prędkości.

Mundurowi zatrzymali 65 praw jazdy, w tym aż 42 za przekroczenie prędkości za tzw. 50+ czyli jazdę w obszarze zabudowanym z prędkością większą o 50 km/h. 5 kierowców za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym również musiała zwrócić swoje prawo jazdy.

Policjanci podczas przeprowadzanych kontroli drogowych, sprawdzali m. in. stan techniczny pojazdów. Wśród nich 224 pojazdy nie spełniały kryteriów dalszej bezpiecznej jazdy w związku z powyższym ich dowody rejestracyjne zostały zatrzymane.

Policyjne apele, liczne patrole czy mandaty karne nie zagwarantują bezpiecznej jazdy. Jeśli do tych elementów nie dołożymy własnego szacunku do drugiego kierowcy i respektowania przepisów ruchu drogowego nadal będziemy świadkami ludzkich tragedii na drodze.

mz

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

KOMENTUJ BEZ LOGOWANIA

Please enter your comment!
Please enter your name here