Policjanci zabezpieczyli ponad 17 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów

0
642
Nielegalne papierosy bez akcyzy (Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim)
Nielegalne papierosy bez akcyzy (Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim)

Ponad 17 tys. sztuk nielegalnych papierosów o łącznej wartości uszczuplenia podatku akcyzowego na kwotę ponad 15 tys. zł., zabezpieczyli mińscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Do sprawy zostały zatrzymane dwie osoby 76-letni mężczyzna i 50-letnia kobieta. Oboje usłyszeli zarzuty karne przechowywania i przewożenia wyrobów akcyzowych.

Działania operacyjne oraz ustalenia funkcjonariuszy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej komendy, doprowadziły do zabezpieczenia ponad 17 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Policjanci w rejonie miejskiego targowiska zlokalizowali zaparkowany samochód typu van załadowany papierosami bez polskich znaków akcyzy.

Podczas przeprowadzonej akcji zatrzymali do sprawy dwie osoby: 76-letniego mężczyznę oraz 50-letnią kobietę narodowości ukraińskiej. Funkcjonariusze przeszukali także mieszkanie mężczyzny, w którym również odnaleźli i zabezpieczyli nielegalne papierosy. Łącznie policjanci przechwycili ponad 17 tys. sztuk papierosów o łącznej wartości uszczuplenia podatku akcyzowego na kwotę ponad 15 tys. zł. na szkodę Skarbu Państwa.

Mężczyzna i kobieta usłyszeli zarzuty karne przewożenia i przechowywania nielegalnej kontrabandy. Podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów i złożyli wyjaśnienia. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

KOMENTUJ BEZ LOGOWANIA

Please enter your comment!
Please enter your name here