Prowadził samochód mając 1,5 promila alkoholu. Po zatrzymaniu podawał się za swojego brata!

0
243
Policja (Fot: KPP w Mińsku Mazowieckim)
Policja (Fot: KPP w Mińsku Mazowieckim)

Policjanci z Halinowa podczas kontroli drogowej w Dębem Wielkim zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który kierował dostawczym autem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna próbował podawać się za swojego rodzonego brata. Okazało się, że jest to 27-letni Emil O. z województwa mazowieckiego, ścigany 2 listami gończymi przez Sąd z Sochaczewa.

Policjanci z halinowskiego komisariatu na ulicy Rzepeckiego w Dębem Wielkim, zatrzymali do kontroli drogowej dostawcze auto. Kierowca samochodu był nietrzeźwy. Alkosensor wskazał, że ma on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Sprawdzany mężczyzna próbował wprowadzić w błąd policjantów, podając początkowo dane osobowe swojego brata. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili jednak mężczyznę w policyjnych bazach danych.

Okazało się, że opisywanym mężczyzną jest 27-letni Emil O. z województwa mazowieckiego. Był on ścigany 2-oma listami gończymi przez sochaczewski sąd, w celu odbycia ponad 4 lat pozbawienia wolności w zakładzie karnym. Był poszukiwany przez policję od stycznia tego roku.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie 27-latkowi dwóch zarzutów karnych, w tym jazdy w stanie nietrzeźwości i złożenia nieprawdziwego podpisu w dokumentacji procesowej.

27-latka po zakończeniu policyjnych czynności, odkonwojowano do zakładu karnego.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

KOMENTUJ BEZ LOGOWANIA

Please enter your comment!
Please enter your name here