Sulejówek może pozyskać dotacje na budowę basenu!

0
82
Sulejówek może pozyskać dotacje na budowę basenu!
Sulejówek może pozyskać dotacje na budowę basenu! (Źródło: Urząd Miasta Sulejówek)

Warunkiem pozyskania dotacji na budowę basenu jest posiadanie prawomocnego pozwolenia na budowę wraz z dokumentacją techniczną. Nabór organizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłoszony zostanie w marcu 2019 r. i to właśnie wtedy chętne samorządy muszą wykazać się pełną dokumentacją budowlaną.

Na najbliższej sesji Rady Miasta – 24 maja Burmistrz zaproponuje radnym zabezpieczenie odpowiedniej kwoty niezbędnej do opracowania dokumentacji technicznej jeszcze w 2018 roku, tak aby miasto miało realne szanse na złożenie wniosku o dotację na początku 2019 r.

Jeśli Rada Miasta zdecyduje się na zabezpieczenie odpowiednich środków wówczas już w czerwcu zlecimy wykonanie dokumentacji basenu. Równocześnie jeszcze w czerwcu przeprowadzimy plebiscyt dotyczący lokalizacji basenu. 

Zaproponujemy mieszkańcom dwie potencjalne lokalizacje – pustą działkę przy Liceum na ul. Paderewskiego (obecnie jest tam skład UM) oraz teren Parku Glinianki. Obecnie analizujemy model budowy basenu w cyklu 2-letnim (2019-2020) przy wykorzystaniu dotacji MSiT oraz instrumentu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Źródło: Urząd Miasta Sulejówek

KOMENTUJ BEZ LOGOWANIA

Please enter your comment!
Please enter your name here