wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaMama i DzieckoUltra Speed Ride - Zawody sportowe na terenie Parku Glinianki w Sulejówku

Ultra Speed Ride – Zawody sportowe na terenie Parku Glinianki w Sulejówku

15 czerwca podczas obchodów Święta miasta Sulejówek oprócz koncertów które przewidziano na terenie targowiska miejskiego odbędą się wyjątkowe mistrzostwa Polski na terenie Parku Glinianki.

Impreza pod nazwą Ultra Speed Ride odbędzie się na dwóch zbiornikach znajdujących się na terenie Parku Glinianki w Sulejówku. W zawodach weźmie udział ponad 15 drużyn z całej Europy w tym równie i z Polski. Każda z drużyn liczy po trzech zawodników którzy zawsze na takie imprezy przejeżdżają ze swoimi wiernymi fanami co oznacza, że tego dnia możemy spodziewać się dużych tłumów na terenie Parku.

Zbiornik wodny na ternie Parku Glinianki w Sulejówku
Zbiornik wodny na ternie Parku Glinianki w Sulejówku (Fot: Hubert Wasilewski)

Mistrzostwa Ultra Speed Ride to tradycyjne mistrzostwa w których liczy się oczywiście czas. Nie inaczej będzie również i tym razem. W trakcie zawodów każda z drużyn będzie musiała wykonać ponad 24 pełne i co tu ukrywać wyjątkowo mordercze okrążenia za pomocą swoich wyścigowych mustangów którymi będą rowerki wodne. 

Nie będą to jednak zwykłe rowerki wodne ale specjalnie przerobione i dostosowane do potrzeb wyścigów. Możemy zdradzić, że tak jak w Formule 1 tak i w przypadku rowerków wodnych które będą używane w zawodach Ultra Speed Ride w Sulejówku zostały zastosowane tzw. dyfuzory które mają za zadanie utrzymywać kontakt „wodnej formuły” z taflą wody nawet w sytuacji kiedy obaj zawodnicy będą pedałować z całą siłą a jak wiadomo w takich sytuacjach bardzo często podnosi się przód rowerka co w normalnych warunkach mogłoby grozić poderwaniem pojazdu i jego wywrotką. 

Z uwagi na występujące prędkości podczas zawodów każdy z uczestników ma obowiązek posiadać na plecach prywatne koło ratunkowe. Dodatkowo wszystkie rowerki wodne są wyposażone w odbojniki które przy ciasnych zakrętach i poruszaniu się w dużej grupie będą amortyzować ewentualne kolizje z innymi drużynami.

Wydaje się, że walka będzie zacięta a nawet można rzec mordercza bo temperatura prognozowana na dzień startu zawodów ma wynieść 33 stopnie w cieniu a więc będzie wyjątkowo gorąco 🙂 

Poniżej plan zawodów:

1. 10:00 Zbiórka drużyn na ternie Parku Glinianki (Zbiornik od strony ulicy Gdańskiej)
2. Sprawdzenie listy zawodników
3. Wodowanie rowerków wodnych i ustawienie pole position
4. 11:00 Start zawodów (Wszyscy zawodnicy startują równocześnie i muszą wykonać pełne 24 okrążenia dookoła fontanny znajdującej się na środku zbiornika.)
5. Wręczenie nagród 

Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Sulejówek oraz Portal WirtulnySulejowek.pl

Autor: Prima aprilis

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments