niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaNa sygnalePolicjanci z Sulejówka sforsowali drzwi mieszkania aby dostać się do dwójki miesięcznych...

Policjanci z Sulejówka sforsowali drzwi mieszkania aby dostać się do dwójki miesięcznych bliźniaków!

Płacz dzieci i głośna muzyka dobiegająca z jednego z mieszkań bloku w Sulejówku była powodem interwencji podjętej przez policjantów z komisariatu w Sulejówku. Funkcjonariuszy wezwała mieszkanka bloku, którą zaniepokoił hałas. Mundurowi nie mogli dostać się do mieszkania więc wyważyli drzwi. W środku zastali śpiącego ojca, który był nietrzeźwy. Matka także była pod wpływem alkoholu.

Reakcja na przypadki nieprawidłowej opieki nad dziećmi może w pewnych sytuacjach uchronić je przed niebezpieczeństwem. Dlatego tak ważne jest aby zgłaszać odpowiednim służbom, każdą niepokojącą nas sytuację. Gdy obawiamy się, że w mieszkaniu obok dzieje się coś niedobrego, zgłośmy ten fakt na policję.

Tak było w jednym z bloków w Sulejówku, gdzie płacz dzieci i głośna muzyka zaniepokoił jedną z mieszkanek. Swoje obawy przekazała dyżurnemu komisariatu policji w Sulejówku. Ten natychmiast na miejsce wysłał policjantów.

Mundurowi pod drzwiami mieszkania zastali kobietę, która oświadczyła, że w środku znajdują się jej miesięczne bliźniaki, którymi miał opiekować się ojciec. Policjanci początkowo nie mogli w żaden sposób dostać się do mieszkania. Pomimo pukania do drzwi nikt ich nie otwierał, a ze środka nadal słychać było płacz dzieci. Policjanci sforsowali więc drzwi i weszli do środka.

Zastali tam miesięczne bliźniaki oraz śpiącego ojca. Gdy policjanci przebadali go na obecność alkoholu, alkomat wskazał ponad 1,5 promila. Funkcjonariusze zaniepokojeni tą sytuacją, zbadali także matkę. Ona również była nietrzeźwa. W organizmie miała 1,5 promila alkoholu. Niemowlęta zostały przekazane pod opiekę babci.

W tej sprawie śledczy prowadzą wobec nieodpowiedzialnych rodziców czynności wyjaśniające o przestępstwo z art. 160§2 k.k. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawne działanie policjantów, zdecydowanie i wykazany profesjonalizm być może zapobiegło tragicznemu zdarzeniu, do jakiego mogło dojść na skutek sprawowania niewłaściwej opieki nad noworodkami.

Źródło: www.kppminsk.policja.waw.pl

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments